| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ma schimb si sa fiu in rand cu toti de varsta mea? adica din ultimul prost tacut sa fiu smecher si sociabil

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Prieteni ai?

| Florin9Florin9 a răspuns:

Să socializezi mai mult

| vodami92 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te schimbi! adica da sa socializezi! nu sa fii smecher!

| llleo a răspuns:

Mai degrabă sociabil. Lasă șmecheria, tată. una-două șmechereală. Șmecheria constă în smardoială, cocleală proastă și prosteală multă. Fiți mai selecți mă băieți mă. nu mai mergeți după turmă. Dacă vecinu' e intr-un fel, hai sa fiu și eu. Nu merge așa.
Fii băiat simțit, fin, elegant. Asta înseamnă șmecheria. Păcat de ea. laughing Depinde și de caracter acum. Cine are-n sânge, are, cine n-are, n-are.

| curiosul122 a răspuns:

Totul vine de la sine. Prieteni buni iti fafi majoritar de la scoala, afara sunt toti excrocii, unii stau cu tine doar pentru bani sau doar sa profite de tine. Sunt cu un coleg prieten de 6 ani buni si avem niste amintiri foarte blana, cum ziceti voi.

| BlackSkyz a răspuns:

In primul rand încearcă sa fii tu, nu ești mai interesant daca devii ca alții, mai degrabă ești interesant având propriul stil de a fi, cat despre șmechereala de care vorbești este interesanta cat timp ești puștan apoi își cam pierde farmecul iar daca tu nu ești structurat ca om sa fii asa nu o sa fii niciodată, insa îți recomand sa îți cizelezi atitudinea si sa îți șlefuiești personalitatea astfel încât sa fii cea mai buna varianta a ta.

| Larysa690 a răspuns:

Fă-ți prieteni noi și socializează, încearca lucruri noi și așa o să vezi că iți schimbi caracterul și gândirea. Găsește-ți si tu o iubită, poartă conversații cu fete si asa o sa prinzi mai mult curaj și încredere în tine, nu trebuie să îți fie rusine vorbeste doar nu ți se întâmplă nimic. Asta depinde acum de tine, dacă vrei tu și ai voință te poți schimba.Sau împrieteneste-te cu persoane care sunt mai populare, poate asa vei deveni și tu.
Multă baftă!

| jazardHahs a răspuns:

Cum zicea mircea nebunu ca șmecheria se dobandeste prin respect si inteligența nu prin pumni si arfe