| David12Iulian86 a întrebat:

De ce cand devin si eu mai sociabil intervine ceva si ma face sa ma simt prost si sa ma inchid in mine si sa nu mai fac nimic sa fiu mai retras si mai tacut?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă așa lucrează Dumnezeu, când vrea să își bată joc de om, întâi îi ia mințile, și îl lasă pe seama Dracului, care stă totdeauna pe aproape, dă târcoale. Care este soluția? Să te hotărăști ce vrei, și pe cine slujești, pe unul sau pe altul. Și mai citește și cartea Iov din Biblie. Semnat. Ateu sadrian46, adică născut în 46.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce intervine? Ce poata sa intervina? O parere a unei persoane care sa te faca sa nu te mai simti bine?
Pai gandeste-te ca exista mereu persoane in lumea asta care nu o sa fie de acord, nu numai cu tine, dar cu nimeni, dar nu le cunoastem. Care daca ne-ar auzi acum, sigur ar spune ca vorbim degeaba si ar incerca sa ne descurajeze.
Deci ele exista, si totusi... daca nu ai auzit de la ele, nu te-a descurajat?

Asa ca de ce sa iti faci griji? Continua sa te simti bine! ^_^

| David12Iulian86 explică (pentru DoarBogdan):

Mama... Ma cearta aproape mereu ca la romana si mate nu ma descur in rest la celelalte materii am note destul de bune! Nu inteleg de ce face asa... De cand eram mic face asa

| David12Iulian86 explică (pentru DoarBogdan):

Si mama de ce ma descurajeaza? Nu mai am incredere in mine

| DoarBogdan a răspuns (pentru David12Iulian86):

Ah. parintii, pai nu te astepta la asa multe lucruri de la ei. In mod normal ar trebui sa te incuraje dar... asa mai fac ei happy
Nu o lua in nume de rau. Si ai mei au facut asa, niciodata nu pareau multumiti.

Dar iti spun ca nu conteaza asta happy Uite, iti zic eu ca esti ok, faci ceea ce trebuie, fii mandru de tine ^_^
Notele nu inseamna nimic, dupa ce o sa termini liceul o sa vezi ca... chiar nu conteaza. Asa mi-a spus si mie o profesoara de romana, si nu prea intelegeam eu la ce se refera. Dupa mult timp am inteles. Asa o sa faci si tu si o sa spui asta cuiva, la randul tau happy

Deci inca odata, nu te descuraja. Simte-te bine! ^_^

| David12Iulian86 explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc foarte mult!

| Catrice a răspuns:

Viața.
Karma.
Chackrele nepotrivite.
Mercur retrograd.
Conjuncția Saturn- Uranus proastă.
Yin și Yang dezechilibrat.
Luna plina.
Aliniere proastă a planetelor.

| gemeni6226 a răspuns:

Depinde cit de deschis devii, sunt fapte si lucruri ce nu trebuiesc niciodata divulgate nici celui mai bun prieten caci la o adica daca intervine o cearta sau o suparare face public tot ceea ce stie despre tine.Am invatat sa fiu draguta si sociabila fara sa ma deschid de tot si fara sa se stie tot despre mine, las pe altii sa se afiseze si sa spuna absolut tot despre persoana lor din dorinta de a se afirma eu mai bine nu ma afirm si ramin neutra nu ma deranjeaza parerile despre persoana mea, deoarece eu stiu ca parerea este gresita caci nu se stie nici un sfert despre cea care sunt in realitate.Si atunci parerea care se formeaza nu este despre persoana mea reala si nu ma doare deloc.Dar daca s-ar cunoaste si s-ar sti totul despre mine atunci acea parere in mod sigur m-ar face vulnerabila.

| gemeni6226 a răspuns:

A scuze acum vad ca inca nu ai iesit de pe bancile scolii te deranjeaza atitudinea mamei.Raspunsul meu anterior era pentru o persoana mai matura decat tine care nu din cauza notei si a mamei se necajeste ci din cauza colectivului din care face parte.