| DeeDee_4511 a întrebat:

Cum ati reusit sa uitati persoana iubita dupa despartire?[fara varianta de a ma indragosti de altcinevasad.]Orice sfat e bine venit. Funda!:*

Răspuns Câştigător
| dnxbv a răspuns:

Au trecut cateva luni, insa eu unul (inca) nu am reusit. Chiar daca mi-am propus sa fac alte activitati, orice altceva doar ca sa nu ma mai gandesc la ea. bullshit. N-a mers,
Dar nu uita: timpul vindeca orice durere! Deja nu ma mai simt atat de daramat ca la inceput. Soarele va rasari si pe strada noastrawinking

P. S. Bunica mea si-a ingropat doi soti si singurul ei copil. De mult nu mai plange dupa ei. Timpul...

Succes! Vei trece si peste asta!

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pur si simplu am realizat ce jigodie aveam langa mine!
Dupa 6 luni am stat cu altul, a durat putin dar mi-a dat convingerea ca inca mai pot tine la un baiat. Dupa vreo 2 luni mi-am gasit iubireahappy si de atunci imi dau seama ce inseamna o relatie frumoasa!

Sfatul meu: da-l jos de pe piedestal, matura cu el pe jos si arunca-l la tomberon!winking

| Razvan a răspuns:

Aruncandu-ma in carti, cautand cu disperare in el sprijinul.In oamenii oricum nu mai aveam demult incredere.Si acum nici atatstraight face

| Psihoyounger a răspuns:

Nu am reuşit! straight face

Psihoyounger

| Ciresikaaa a răspuns:

Sa iesi cu prietenii, sa asculti muzica [vesela], sa nu fi trista ca nu e binewinking si incerci sa te gandesti ca nu merita sa il iubesc! papa!

| andrei a răspuns:

Cu bauturahappy

merge pe moment dar dupa aia te mai trezesti

| dragutza_1869 a răspuns:

Flirteaza cu fetele/baietii. vb pe net, orice teme discutii.macar te sustragi de la amintiri...

| iuliana1221 a răspuns:

Muzicaa pana la refuz dar nu de aia trista... fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timp ce incerci sa treci peste despartire, important e sa-ti traiesti sentimentele pe care le simti, sa-ti acorzi timp, sa incepi sa faci lucrurile care iti placeau si pentru care ai avut mai putin timp cand erai cu prietenul, sa gasesti pe cineva care sa poata sa te asculte si sa te inteleaga... Acorda timp persoanei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am reusit...

| ph3on1x a răspuns:

Este greu dar in timp poti uita daca iti vine un alt lucru important in viata si uiti de acel baiat/fata! Eu am reusit sa uit deoarece mi-am gasit un sport preferat adica Handball-ul sugerez sa iti gasesti un hobby amuzant si sa nu fie trecatorwinking Sper ca ti-am fost de folos!