| RememberToSmile a întrebat:

Daca se intampla sa va despartiti de persoana iubita, incercati sa treceti singuri peste sau cautati pe altcineva care sa va ajute sa uitati?

Răspuns Câştigător
| Adelina9990 a răspuns:

Cred ca imediat dupa o despartire nu este momentul sa fii din nou ca alta persoana. Incearca sa treci peste acea despartire singura, gandindu-te ca sunt multe persoane care te vor si ca iti vei gasi in sfarsit "printul". Nu arata ca suferi. Trebuie sa vada ca ai trecut peste si ca nu mai ai nevoie de el. Nu ii cere sa va impacati. Dar pentru a trece peste despartire trebuie sa ai o persoana alaturi, cum ar fi un/o prieten/a bun/a. Dar sa nu ai incredere in oricine. Succes!

7 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Singura happy

| Parisblue a răspuns:

Nu mi se pare corect sa te folosesti de o persoana,gen, sa il uiti pe fostul, pot sa spun ca am trecut intr-un fel prin asta si am zis ca trebuie sa pun punct deoarece nu e bine pentru niciunul.cel mai bine e singura, totul trece la un moment-dat, asa e firesc...

| Parisblue a răspuns:

Nu mi se pare corect pentru cealalta persoaana, sa te folosesti de ea, gen..adica pot spune ca am trecut prin asa ceva,si mai mult "am pus sare pe rana"ca totul imi amintea de trecut, si plus ca ma simteam prost pentru.ce i faceam persoanei de langa mine, din punctul meu de vedere, poti sa treci si singur prin asa ceva, totul trece la un moment-dat de la sine.

| Parisblue a răspuns:

Scuze de repetare, credeam ca nu s-a trimis.

| Andr3Yush a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii, ei te vor face sa uiti!

| NotToday a răspuns:

| zgary4all a răspuns:

Singuratatea nu e buna, intotdeauna e bine sa cauti pe cineva care sa te ajute sa treci mai usor peste o despartire, astfel risti sa te inchizi in tine si sa iti fie foarte greu sa iti mai revii.