| Playboyx a întrebat:

Cum credeti ca e mai usor ca sa incep o relatie noua? Am o prietena dar nu prea merge treaba si vreau sa intalnesc alte persoane, credeti ca atunci cand voi intalni alte persoane ar fi mai bine sa le spun adevarul ca am prietena si ca nu prea ne mai intelegem sau ar trebui sa tin secret asta? Mi-e frica sa nu se sperie si sa ma refuze atunci cand afla ca am prietena

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O relatie e ca o masina care alearga pe autostrada, nu poti avea doua in acelasi timp, fara sa-ti rupi gatul.
Ai grija.

| neutrino a răspuns:

Tine secret, si ele la fel fac.

| Xenya a răspuns:

Daca nu merge treaba cu prietena ta, de ce nu te desparti de ea? si apoi esti liber sa intalnesti cate persoane vrei si nici nu o sa mai ai mustrari de constiinta asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Xenya a răspuns (pentru Playboyx):

Se numeste risc si trebuie sa ti-l asumi.

| Andrada0025 a răspuns:

Tine secret, iar daca merge bine treaba cu "noua cucerire", atunci te desparti de "fosta".

| yovana a răspuns:

Pai daca nu va intelegeti mai bine ii zici prietenei tale ca vrei la luati o pauza de cateva saptamani sa vedeti cum decurg lucrurile iar in pauza asta sa incercati sa fiti cu alte persoane.