| drumurile a întrebat:

Cum e normal cu prezervativul? el de regula se mai atinge putin pe penis inainte sa il puna, si cand il ruleaza pot ramane spermatozoizi pe exteriorul prezervativului si sa raman insarcinata? mereu il pun sa se spele pe maini dar inainte sa il puna tot se atinge putin, deci daca pot ramane asa insarcinata? si cum se procedeaza altfel daca nu?

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sunt suprins că reuşeşte să mai aibă erecţie.
Păi mie mi-ar "muri" instantaneu ca în mijlocul preludiului să fiu trimis să mă spăl pe mâini şi apoi să rulez prezervativul cu ce?! Cu penseta?
Nu se rămâne chiar aşa uşor gravidă!
Alţii practică metoda coitului interupt cu anii (şi aia chiar e riscantă!) şi tu te temi de la câteva atingeri?!
Răspuns final: NU, nu poţi rămâne aşa însărcinată.
Nu se procedează altfel. Nu-l mai trimite să se spele pe mâini în timpul preludiului că e frustrant tare pentru el!
Spălaţi-vă înainte şi după actul sexual, nu undeva între!
Doamne ce viaţă au unii bărbaţi :-s.

| TąNyą a răspuns:

N-are cum să rămână spermatozoizi pe prezervativ dacă nu şi-a dat drumul incă, iar dacă şi-a dat n-are cum să-şi pună prezervativul imediat pentru că durează ceva timp până se trezeşte din nou.

Sănătate şi ai grijă.

FantaSZy.

| unione a răspuns:

Ha ha, il pui sa se spele pe maini? Si mai are erectie? Doar cand ma gandesc, in timpul preludiului, sa auzi'' hai, la spalat pe maini cu tine'' happy ...copiii astia

regis
| regis a răspuns:

Da, chiar poti sa ramai atat de usor. Pune-l sa faca exercitii, nu e nevoie sa isi atinga penisul pentru a-l rula. Dar si mai bine, pune-i-l chiar tu, ajuta de doua ori - o data ca te vei simti mai in siguranta si vei fi astfel mai relaxata, a doua ca puteti integra "montarea" prezervativului in preludiu, transformand neplacuta intrerupere intr-o joaca excitanta.

| Silviu591 a răspuns:

Tu te apuci de facut sex si nici macar nu stii cum poti ramane insarcinata. chiar crezi ca poti sa ramai atat de usor?

| 31957319 a răspuns:

Iti faci griji prea mari, ceea ce nu ii bine, tu crezi ca se ramane gravida asa usor. Cazuriile ce le auzi tu la unul si la altul nu sunt adevarate. multe sunt barfe din gura in gura.

| AlndChocolate a răspuns:

Chiar daca se atinge pe penis inainte sa puna prezervativul, nu are cum sa fie spermatozoizi daca a facut baie in ziua respectiva.
Ca sa ramai insarcinata trebuie sa ejaculeze in tine, ceea ce nu se intampla.

| drumurile explică:

Ma refer ca in timpul preludiului ne mai atingem, si ma refer la lichidul preejaculator cand se atinge de mana, ca pot ramane spermatozoizi de la acel lichid