| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Cum fac o fata sa uite un baiat? Vreau sa fiu cu ea, am sanse dar ea nu la uitat pe fostul

7 răspunsuri:
| Motivation2020 a răspuns:

Acorda i atentie, sprijin, ascult o dar nu prea mult ca te baga in friend zone si de acolo numai iesi asa usor, o sa l uite dar are nevoie de timp. Arata i ca tu esti diferit si ca ti la ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti sa faci pe nimeni sa uite, fiindca nu poti sa intria in creierul cuiva, sa-l inflentezi.
Acea fata trebuie sa decida singura ca vrea sa uite pe cineva, impunându-si sa nu se mai gandeasca la acel baiat.

| OldSoul a răspuns:

Mai bine o lasi sa-si rezolve singura problemele cu trecutul.
Daca o fata te place cu adevarat, o sa lase trecutul in urma pentru a fi cu tine.
Dar daca invoca diverse motive, ei bine, nu esti ceea ce cauta ea, ceea ce are nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa o faci pe ea sa-l uite ci trebuie s-o uiți tu. Nu ai nici o șansă, doar speri că ea o să te aleagă pe tine in locul fostului.

Deși știi că în orice moment daca fostul o vrea din nou, ea o sa se descotorosească de tine cat ai zice pește. Daca te pui într-o situație de genul, arata doar că ești un prost, nu are cum sa te placa și să vrea sa fie într-o relație, daca vrei sa fii cu ea dar ea îl iubește pe fostul.

| Elide a răspuns:

Trebuie sa ai răbdare, timpul o va ajuta sa uite, sa o lași să se descarce, încearcă să-i fii prieten, sa se poată baza pe tine

| Mmcosmin a răspuns:

Daca ai putina indrazneala, demnitate si sinceritate, foloseste-le si pune-i chiar ei aceasta intrebare si sigur vei avea mai mult decat un raspuns caistigator. Pariez ca cu cat mai rar se intampla sa fie abordate direct dar decent, cu atat mai mult fetele apreciaza asta.

| Ella2692 a răspuns:

Timp și răbdare. Arată-i faptul că ești alături de ea.
Și cel mai important : fii tu însuți!