| gabriel970 a întrebat:

Cum fac sa aflu daca ma place o fata de la mine din clasa?

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O observi.
Daca te priveste pe furis,daca se inroseste cand ii vorbesti sau daca se bucura cand ii vorbesti, daca abia asteapta sa ii dai atentie, daca rade la glumele tale oricat de trase de par ar fi, daca incearca sa auda ce spui fara sa aiba aerul ca ar vrea sa faca asta, te place.
Invata sa observi.

| Zenithf a răspuns:

Te bagi in seama cu ea, daca iti raspunde pozitiv, atunci cel putin agreaza prezenta ta, si poti vorbi mai multe cu ea si descoperi daca va potriviti si ce sentimente sunt intre voi.

| darrio2007 a răspuns:

Ii dai un martisor si ii spui ce ai pe suflet.

| Awesom a răspuns:

O relatie intre colegi de clasa nu merge.Move on.

| 12faraexperienta a răspuns (pentru Awesom):

Ai dreptate la mine a tinut asta 3 zile in care ne-am zis "buna.ce faci?"si atat fara saruturi sau altceva...
ma rog a fost prima relatie si i-am spus de la inceput ca stam cateva zile sa vedem daca ne intelegem deci nu prea a fost o relatia.

| neutrino a răspuns:

Profita si de aceste zile, ofera-i o floare si invit-o la clasicul suc.

| kandaraki a răspuns:

Ii zici direct si gata, fii barbat

| ZambetDeGheata a răspuns:

Intreba-o pur si simplu daca te place

| ღTootydeCoolღ a răspuns:

Hmm, intreab-o pur si simplu, iar daca si tie iti place, pune pe altcineva sa afle, poate cea mai buna prietena/ colega, cineva cu care crezi ca se intelege bine.
Poti sa o testezi umpicut sa vezi daca presupunerea ta este adevarata sau daca vrei sa se implineasca, petrece mai mult timp prin preajma ea, comporta-te mai frumos cu ea, fa-o sa se simta speciala pentru tine, vorbeste-i frumos, fa-i complimente, imbratiseaz-o si diferite gesturi.
Bafta! Ai grija de tine! funda? happy

| alexsaltaretu a răspuns:

"IONELA" ( cum o cheama ) voiam sa-ti zic de ceva timp ca te plac. e reciproc? laughing)) incearca sa i-o zici fata in fata.

| Alex2003821 a răspuns:

Fal pe un prieten de al tau sa fie,, spionul tau`` sa se uite cum te priveste sa asculte barfele sa vorbeasca cu ea si sa te mentioneze

| Daniel_Dany_1999_soGL a răspuns:

Fa-i ochii dulci... o sa aiba efect rolling on the floor