| IloVeMcDonalds a întrebat:

Cum il poti convinge pe prietenul tau sa te mai astepte 1-3 ani pentru a face dragoste, avand in vedere ca el este la o varsta la care si-ar putea incepe viata sexuala?

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

1 an, 1 an jumate' nu e ataat de mult, si te poate astepta oricat daca pentru el sexul INCA nu primeaza!

Te sfatuiesc totusi sa iti faci iubiti de varsta ta, tocmai ca sa nu apara astfel de discrepante!

In tot cazul, dupa 1 an - 2 de convins-neconvins tot va vrea mai mult si cel mai sigur se va frustra langa tine!

| Emeraude a răspuns:

Nu cred ca e vorba de a-l convinge, doar nu il implori sa te astepte. Daca te iubeste cu adevarat, are sentimente, va intelege, doar asteptarea face degustarea mai buna. Altfel, daca nu este de acord, nu cred ca mai e vorba de iubire, ci de un pur interes de satisfacere proprie, detaliu care tradeaza egoismul. Iar intr-o relatie serioasa, egoismul nu are ce cauta!
Succes, pa-pa!

| Damian a răspuns:

Prietenul tau poate zice ca te Mcasteapta e usor de zis da de Mcasteptat e mai Mcgreu, daca i se Mciveste oportunitatea 99/100, va Mcprofita, noroc in Mcdragoste

| Duhovnicul a răspuns:

1 an posibil, dar 2-3 sincer chiar e cam mult. Daca nu esti inca pregatita pentru a avea relatii sexuale nu te implica ( si ti-o spun din prietenie ). Cauta-ti parteneri de seama ta.

| Smarandica a răspuns:

Buna intrebarea! Pai daca stai cu el asta nu inseamna ca trebuie sa vorbiti din prima saptamana despre sex.lasa sa mai treaca timpul pana ce o sa prinda drag de tine. apoi o sa ii spui tu ca esti virgina.si ca u crezi ca e momentul oportun sa iti incepi viata chiar de pe acum.ca ai fi de acord sa faceti dragoste dar peste1-3 ani.pentru ca acum vrei sa te distrezi nu sa ai ganduri precum "daca or sa afle ai mei, ce-or sa zica" sau "oare am ramas insarcinata" sau prostii din astea.

| Jeremy1 a răspuns:

Orice barbat normal te-ar astepta doar putin peste un an.
Aici nu e vorba despre iubire, e vorba despre fiziologie. Daca il tii cu mult peste un an inactiv sexual, iti bati joc de fiziologia lui.

Deci, daca ai spus "1-3 ani", 1 an se incadreaza in limita ta. Ii poti spune ca mai trebuie sa-l cunosti pana sa-ti dai seama daca iti poti incepe viata sexuala cu el. NU ii baga faza "asteapta-ma pana sunt pregatita, daca ma iubesti". E cea mai de porc faza pentru un barbat si-si da seama ca la Pastele Cailor va scapa de durerea de testicule si se va indrepta catre o femeia care e deja "pregatita" si intelegatoare.

| alexandrucr a răspuns:

Nu o sa asteptewinking fi sigura ca o sa te paraseasca pentru prima tipa care e mai dornica

| IloVeMcDonalds explică:

Tocmai pentru ca avem aceeasi varsta, dar baietii isi incep viata sexuala mai devreme, nu?