| marius1995 a întrebat:

Cum imi dau seama ca e indragostita de mine? e prietena mea cea mai bunastraight face

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa o cunosti tinand cont ca e prietena ta cea mai buna.
Mereu se intampla ca doi prieteni fparte buni,la un moment dat sa se indragosteasca.
Uite-te in ochi ei! Ce vezi? Te priveste altfel?
Pe de alta parte,analizeaza-i comportamentul!
Daca te place,sigur exista schimbari in comportamentul ei. Fie bate apropouri la voi,fie iti da melodii sa asculti(de unde rezulta ca exista ''ceva'')
Si mie mi s-a intamplat sa-mi placa de prietenul meu cel mai bun.
Mi s-a intamplat si mie sa ma indragostesc de cel mai bun prieten. Si m-am schimbat fara sa vreau fata de el. Citea in ochii mei ca il plac. Imi era teama sa misc vreun deget.
Mie imi place foart mult sa compun,si mi-a propus sa ne intrecem. Am acceptat.
El a compus despre mine,eu despre el!
Iar acolo mi-a scris tot ce simte pentru mine. Citind ce-a scris,mi-am asternut si eu gandurile,si asa...s-a intamplat!
Dar, gandeste-te bine! Dupa ce va veti desparti nu veti mai putea fii prieteni la fel de buni ca inainte.
Totul depinde de voi doi.
Uite, un var de-al meu, tot asa. s-a indragostit de prietena lui cea mai buna, iar acum au 12 ani impreuna.
S-au casatorit si sunt fericiti! happy

| Albãstriţaxx a răspuns:

Hmm. thinking Pai. daca e prietena ta cea mai buna as zice sa ramaneti la acesta relatie. Pentru ca, oricat de mult o sa va iubiti, va veti certa, si nu o sa eu mai ai nici ca iubita nici ca cea mi buna prietena..ma rog, nu stiu cum sa iti explic, sper ca intelegi ce vreau sa iti zic.
Dar daca tie iti place de ea, spune-i. Fetele asteapta ca baiatul sa fac primul pas. happy
Funda? puppy dog eyes

| Aayan a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa o intrebi, desigur, intr-un mod subtil. Insa daca nu alegi calea directa si cauti argumente ca sa dovedesti ca ea te place uite cateva.
- iti da atentie intr-o masura mai ridicata fata de alte persoane
-iti face ochi dulci
-se da pe langa tine
-atunci cand purtati o discutie se uita in ochii tai si exista o "sclipire".
Fiecare fata se manifesta altfel. >:d

| uncas a răspuns:

Pai incepe sa se poarte mai frumos cu tine,iti vorbeste mai frumos, te priveste mai des cand sunteti cu un grup, te ajuta cu ceva ce ai nevoie, se comporta altfel decat se comporta, iese mai mult cu tine decat cu altii.