| denisuka1 a întrebat:

Cum imi dau seama cand iubi e gelos?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pur si simplu, isi schimba comportamentul...cam brusc.
Brusc vrea sa plecati "in alta parte",nu-i mai place unde sunteti.
Brusc incepe sa te interogheze de unde cunosti pe unul sau pe altul,de ce ai ras,cine ti-a trimis mesaj,cu cine vorbeai pe mess si nu i-ai raspuns!
Nu-i greu,gandeste-te cum e felul lui de a fi,orice modificare subita si cam cu nervi,presupune o mica gelozie.
Lasa ca sunt si cazurile in care chiar iti declara "sunt gelos"!
Iti doresc,insa, sa nu ai parte de gelozie, aduce lacrimi si suferinte inutile!
Succes!

| RaDupc12 a răspuns:

Pai cum se uita la alti baieti cand se uita latine si ca nu vre asa se uite nici un baiat la tine funda?

| RaDupc12 a răspuns:

Dupa cum se comporta in preasma ta cand alti baieti vb cu tine sau se uita la tine

| crisbella a răspuns:

Gelozia este sora cu iubirea, daca nu iubesti nici gelos nu esti...dai motive de gelozie sa vezi daca e gelos sau nubig grin