| AndreeaZM a întrebat:

Cum imi pot da seama daca un baiat este gelos?

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Un baiat este gelos atunci cand te vede ca vorbesti cu un alt baiat, iar el te tot intreaba cine era, ce vorbeai, de unde e, ce face, si tot felul de intrebari de genul, sau atunci cand petreci mai mult timp in preajma altor baieti. Gelozia baietilor fata de fete se observa atunci cans sunt curtate de alti baieti.
Un baiat cand e gelos este bine, deoarece se zice ca el chiar te iubeste, insa daca gelozia ajunge la extrem, atunci e obsedat de tine, si nu ca ar fi rau, dar ti-ar putea interzice sa nu mai iesi din casa si alte d-astea, ceea ce ar fi nu numai nasol, dar prea protector.
Barbatul ideal, cu toate ca nu exista asa ceva, dar ni-l putem imagina, este acela care are incredere in iubita lui indfierent de situatie, si care este gelos doar atunci cand altii exagereaza contra ei.

2 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cand iti apar pete maronii la ochi, e semn ca e gelos laughing)

| woazzix a răspuns:

happy sarutal pe altu de fata cu el si vei afla