| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama daca ma iubeste. un exemplu ar fi ca parca il intimidez cand se uita la mine in ochi. El e un tip timid si eu la fel si nu indraznim sa ne vorbim desi avem prieteni comuni, nu stiu cum sa imi dau seama daca ma iubeste. FUNDA!

2 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Iubire...cam mult ceri pentru situatia in care esti, nici nu va vorbiti. Ar fi mai bine sa incerci sa gasesti un subiect comun, sa ajungeti sa vorbiti, iar subiectele sa curga de la sine. Probabil exista atractie din partea amandurora, dar nu stiti daca sentimentul e reciproc, si fiind timizi nu aveti curajul sa faceti primul pas. Da-i de inteles subtil ca il placi si vezi apoi cum decurg lucrurile.Tot ce e posibil sa te placa!

| Zmeura a răspuns:

Ei bine eu zic ca ar trebui sa vorbiti mai mult poti sa-i ceri id si nr de telefon a si cateva semne ca te iubeste :
1)nu va vorbiit des dar va vedeti mai mereu
2) se comporta cu tine diferit decat cu alte fete
3)nu te jigneste
etc