| Mkeynes a întrebat:

Cum iti dai seama daca a avut orgasm clitoridian sau vaginal? Unde e diferenta?
Cum vezi asta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este f simplu!
Cand ii faci sex oral unei fete(cunnilingus), ii obtii un orgasnm clitoridian prin actionarea directa a clitorisului, cu degetul, limba sau o jucarie sexuala.
https://biancabibiri.wordpress.com/2010/05/30/secretele-clitorisului/

Organsmul vaginal se poate obtine numai prin penetrare vaginala, cu un penis adevarat, sau cu un vibrator.
Alte detalii aici:
https://www.unica.ro/orgasm-vaginal-orgasm-clitoridian-13354

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Eu am penetrat-o
Ia a zis ca s-a terminat
Si simteam ca vaginul imi strange penisul si intra greu
Si din cate am auzit asta inseamna orgasm
Si am vazut si cv ca sperma

| darrio2007 a răspuns (pentru Mkeynes):

In timpul orgasmului ei, uterul „coboara" spre vagin pentru ca sperma sa ajunga mai usor la ovul. De aici senzatia ca intra greu.

| Mkeynes explică (pentru darrio2007):

Si a avut orgasm sau nu? Ca eu asta vreau sa stiu laughing
Si de ce fel?

| darrio2007 a răspuns (pentru Mkeynes):

Mai multe.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orgasmul este unul singur. Prin penetrare clitorisul se excita. Cu degetica se aplica o presiune mai mare asupra clitorisului si orgasmul este mai intens. Vaginal este gresit spus. Este doar o placere ca simte ceva in interior, atat. Foarte multi gresesc cand spun ca este de doua feluri.

| RAY a răspuns:

Senzatia difera in functie de fiecare individ, asa ca nu putem stii

| corbulalbrosu a răspuns:

Senzatia oferita si resimtita practic este cam aceeasi in ambele cazuri, singura diferenta consta in faptul ca orgasmul clitoridian este mult mai usor de provocat si de obtinut si este mai intens, comparativ cu senzatia oferita de orgasmul vaginal. big grin

| relian a răspuns:

laughing dezbraco, baga capu si asculta laughing laughing

| Donsavas a răspuns:

Orgasmul e orgasm indiferent de zona stimulată.