| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama daca te-ai indragostit?

Răspuns Câştigător
| Elenamiki a răspuns:

Ai fluturasi in burta happy cand vezi persoana pe care o placi numai stii ce sa spui... ori incerci sa te faci vazuta sau nu... te rusinezi... te gandesti la ea mereu puppy dog eyes uneori te simti prost ca nu te place dar tu tot continui sa o placi daca ea nu te place!happy. daca vorbesti cu ea la telefon mereu cand o sati sune telefonul o sa fugi epede la el crezand ca este cel\cea care iti place happy nu stiu... mai mult :*:*

16 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Zambesti cand te gandesti la el, ai vrea sa-ti faca diferite complimente, ai vrea sa te invite undeva, ai vrea sa te placa...etc.
Nu prea ai cum sa nu-ti dai seama.

| DNSK a răspuns:

Cum iti dai seama ca ti-e foame sau sete?

| Oana92 a răspuns:

Cand totul se reduce la el si viata devine posibila doar alaturi de el atunci sti sigur ca te-ai indragostit.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Fiecare are un sentiment diferit şi o reacţie diferită când e îndrăgostit. Eu, una, vreau să îi arăt acelei persoane că nu sunt ca restul.

| Seducatorul a răspuns:

Iti vine sa vomiti si faci toxi-infectie alimentara!laughing

| SladeWilson a răspuns:

Pentru ca te simti bine cu acea persoama si nu vrei sa te desparti de ea.

| Blu3Smyle a răspuns:

Cand vezi persoana iubita te simiti fericit nu vreai sa faci sex cu ea si doar sa petreceti clipe frumoase esti trist cand el ea e trista vrei sai ajuti te face sa fii un om mai bun tongue funda?

| BadResonance a răspuns:

1. Corpul tau are reactii fizice specifice

O modalitate excelenta de a-ti da seama ca esti indragostita este de a fi atenta la reactiile corpului tau atunci cand te afli in prezenta sau cand te gandesti la barbatul de care esti interesata. Tremuri? Te inrosesti? Transpiri? Te trec fiori in tot corpul? Ai fluturi in stomac? Toate aceste semnale fizice si nu numai sunt indicatori ai faptului ca ai putea fi indragostita pana peste cap. Nu te grabi, insa, sa tragi concluzia finala, inainte de a descoperi si semnele de mai jos!
2. Iti faci griji

Ai putea sa iti dai seama ca esti indragostita si daca incepi sa iti faci griji pentru el. Indiferent ca formati sau nu un cuplu, te intrebi daca a ajuns cu bine la job, iti faci probleme daca intarzie la intalnire (te intrebi daca nu cumva a avut un accident), te intereseaza cu adevarat sa afli daca a reusit sa rezolve acea problema care il stresa etc.

Este firesc sa iti faci griji pentru toti oamenii pe care ii iubesti. Cand esti indragostita, ingrijorarea capata o alta nuanta, insa, si este intotdeauna pozitiva, lipsita de orice urma de obsesie: pur si simplu, iti doresti sincer ca lui sa ii fie bine.

3. Vrei sa iti strigi fericirea in cele 4 zari

Esti indragostita cu adevarat? Atunci probabil nu vei putea, nici nu vei vrea sa iti tii trairile doar pentru tine. Te simti intr-atat de fericita, incat simti nevoia sa iti strigi in cele 4 zari bucuria de a-l fi cunoscut pe el si de a-l avea alaturi. In plus, cuvintele "te iubesc" ti se par usor de rostit si firesti!

4. Totul in jurul tau iti aminteste de el

Vei sti ca esti indragostita cu adevarat cand vei descoperi ca totul in jurul tau, de la aroma cafelei la parfumul unui necunoscut de pe strada, iti va aminti de el. In plus, te vei trezi adesea zambind gandindu-te la modul haios in care isi leaga sireturile si la vocea lui ragusita cand te saluta.

5. Il vezi printr-o pereche de lentile roz

Cand esti indragostita, viata ta pare o lunga insiruire de evenimente pozitive, in special in ceea ce il priveste pe el. Il privesti printr-o pereche de ochelari roz, emani optimism si imprastii buna dispozitie in stanga si in dreapta, numai pentru el este barbatul perfect!

6. Sentimenele sunt reciproce

Esti indragostita cu adevarat atunci cand stii ca si sentimentele lui sunt similare. Daca iti spune ca nutreste sentimente puternice fata de tine, iar comportamentul lui este in concordanta cu ceea ce spune, atunci iubirea voastra poate trece la urmatorul nivel.

7. Esti geloasa

O doza sanatoasa de gelozie este un alt indiciu al faptului ca esti indragostita lulea. Este firesc, asadar, sa simti coltii geloziei daca, spre exemplu, o fosta iubire apare in viata lui sau daca o domnisoara atragatoare ii arunca ocheade. Diferenta intre gelozia sanatoasa si cea bolnava? Prima este trecatoare, iar tu ai incredere ca partenerul tau nu te va trada ori rani.

Sursa: http://www.ele.ro/......tita-15636
Bafta:))

| Crystyna_Elena_1997 a răspuns:

Iti bate inima cu putere in prejma lui/ei, iti transpira palmele, esti emotionat, ai "fluturi " in stomac si te imbujorezi cam astea sunt a da si cand nu esti cu el il ai mereu in minte big grin

| gabriela1hdbl a răspuns:

Atunci cand esti indragostit...se schimba totul.nici o data nu esti atenta la ceea ce faci, esti cu totul cu gandul in alta parte, de fiecare data cand vezi persoana iubita iti bate tare inima, atunci cand vorbesti cu ea de balbai si nu mai sti ce sa zici... funda?!

| hatakamanusi a răspuns:

Fluturasi in stomac, inima iti bate mai tare, rosesti cind vezi persoana cu pricina, poti sa ti se taie graiul sau te blocheazi...un sentimest nemaipomenit.

| Adiiiiina a răspuns:

Fiecaere are reactii diferite! Dar in general. Esti mereu agitat, zambesti fara motiv cand il vezi, te gandesti la el tooataa ziua [♥] cand vorbiti ai impresia ca inima mai are putin si iti sare din piept, iti vine sa il strangi in brate cand il vezi [si sa nu ii mai dai drumul [. zic whistling.] etc. Faza e ca iti sta gandul la el si cand esti la scoala, la masa, in dus, la magazin, in parc, inainte sa adormi. merrreeeuuu! ♥ big grin happy

| Adiiiiina a răspuns:

Cand ii scrii numele la sfarsitul caietului si te gandesti laa el mereeeuu! day dreaming

| xTrue a răspuns:

Iti ies cosuri!

| LolFraiere a răspuns:

Pai... Cand te-ai indragostit de o persoana te gandesti tot timpul la ea, mereu astepti sa intre pe mess sau facebook, cand o vezi inima iti bate mai tare, noaptea nu poti dormi pentru ca te gandesti la ea, cand primesti un mesaj sau cand te suna cieneva tresari cu gandu ca ar punea fi ea (doar in cazul in care ai numarul persoanei) Asta mi se intampla mie cand ma indragostesc Sper ca ti-am fost de ajutor FUNDA?