| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca te-ai indragostit?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Cand il/o vezi perfect/a in ciuda tuturor carentelor si defectelor!

12 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Cand il/o vezi perfect/a in ciudat tuturor carentelor si defectelor!winking

mlm
| mlm a răspuns:

Cind incepi sa simti acei fluturasi in stomac, nu mai ai chef de nimeni si nimic in afara de persoana de care te-ai indragostit.

Bula
| Bula a răspuns:

Te gandesti doar la persoana iubita! Ti se pare exraordinar(a), frumoasa, desteapta, unicat(a), fara asemanare. Nu-i vezi laturile rele, chiar daca cei din anturajul tau vor sa te trezeasca la realitate.

| want2bMajestic a răspuns:

Atunci cand esti indragostit(a) de o pers incepi ca:...de fiecare data cand ii auzi vocea sa simti ca in tine fierbe sangele, ca inima ta nu mai bate regulat si ca orice ar fi in lumea asta ...NIMENI si NIMIC nu iti poate rapi acest sentiment...da...asa se defineste l'amour

| yoanna73 a răspuns:

Ai fluturi in stomac cand o vezi.

| RamonaMn a răspuns:

Cand te uiti la el/ea simti ca plutesti si isi fac aparitia si fluturii in stomac, nu o poti compara cu nimeni si nimic, te gandesti mereu la ea, o consideri fara asemanare smug

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Cand iti spun prietenii ca esti cu capul in nori, cand iei majoritatea deciziilor in functie de persoana iubita.winking

| stealthb a răspuns:

Cand ai impresia ca e unica si e cea mai desteapta, frumoasa, inteligenta persoana pe care ai cunoscut-o vreodata. Cand te gandesti numai la ea. Cand tot timpul vrei sa fii cu ea/el. E greu de explicat happy vei stii cand se va intampla... nasol ca la inceput e cam unilaterala dragostea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact asa cum zice Bula. Zilele trecute am avut si eu parte de cativa fiori in momentul in care baiatul pe care-l plac s-a asezat cu mine in banca. Te gandesti doar la el, iti tremura genuchii atunci cand e langa tine, te balbai, zambetul sau e cel mai extraordinar...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand simti fluturi in stomac gandindu-te le el/ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mereu t gandesti la pers iubita, nu prea esti atent/a cand se vb cu tine.nu stiu, la fiecare sunt reactii dif.la fete sunt mai profunde sentimentele, cred eu, dar cand un baiat se indragosteste...love struck

| Langas_Bianca_1996 a răspuns:

Nu iti dai seama... pur si simplu te trezesti dimineata si simnti ca viata e frumoasa...