| anonimaa a întrebat:

Cum mentii atentia unui baiat intr'o relatie? adica nu stiu...sa nu se plictiseasca. e adevarat ca exista niste reguli dupa care se consolideaza o relatie de lunga durata sau sunt vrejeli?
voi cum faceti sa aveti o relatie cu iubitu'/iubita cat mai lunga?
astept sfaturi.
funda. xoxo

13 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa fii tu mereu... el te-a ales fiindca te place asa cum esti.nu trebuie sa te prefaci sau sa umbli cu shmecherii chatterbox. come on, happy aveti atatea de povestit scoala, colegi, parinti, filme, muzica etc.lasa lucrurile sa decurga normal. happy
baftha! :*

| Derye a răspuns:

Vrajeli.

| Monica a răspuns:

Cand iubesti, mereu ai subiecte noi sau ''vechi'' de discutat.
Nu sunt reguli.Incredere,afectiune,respect,iubire ...astea sunt ''vrajile'' laughing. E tot ceea ce conteaza.
Cat timp sunt lucrurile acelea, relatia va dura, mult!
big hug
Sper ca te-am ajutat :*

| Denisa a răspuns:

Fa pe misterioasa. Asa il "atati" si il atragi mai tare. Aranjeazate si fii diferita de fiecare data. Incearca sa aduci elemente noi in relatie ca el sa nu se plictiseasca si din contra, sa fie tot mai atras de tine.

| andrei a răspuns:

Cu ciocolata. da da

daca e dragoste ce dracu mai vrei? o reteta ca in cartea de bucate?
daca un baiat a p[arasit o fata pentru alta inseamna ca nu a iubito cu adevarat

| wolfer18 a răspuns:

Vorba lui Selena Gomez, "It comes naturally". Asculta asta, intelege-i versurile, si o sa te inspire:http://www.youtube.com/watch?v=a_YR4dKArgo.In iubire nu sunt reguli. E magie. Daca totusi nu e iubire, doar atractie fizica, si nu vine totul "naturally", atunci si sexul ar ajuta, daca ai varsta desigur.

| silver1864 a răspuns:

Fii sociabila cu el, cind vorbiti raspundei nu doar cu "da" sau "nu", straduiete din cind in cind sa-i arati si tu kit de mult il iubesti, el daca iti face complimente atunci fa-i si tu kaci astfel se va simti si el cu mult mai bine in prezenta ta...winking
bafta

| thealchemist a răspuns:

Problemele de atentie apar dupa ani lungi de viata impreuna. daca se plictiseste de la inceput nu e semn bun pentru o relatie de lunga durata, dar in orice caz solutia e schimbarea rutinei zilnice cu care v-ati obisnuit, sa cautati mereu ceva nou care sa va intereseze pe amindoi.

| butterfly energy a răspuns:

Chiar daca este nevoie de compromisuri intr-o relatie pentru a avea succes, nu-ti nega nevoiele proprii! Daca iti dai seama ca relatia te consuma.mai bine iesi din ea! O relatie lunga se intretine numai cu multa multa iubire si incredere. Trebuie sa fi TU in relatie, nu incerca sa te schimbi vreodata dupa placerea lui! Trebuie sa te iubeasca pe tine, si nu persoana care ii face pe plac!

take care!

| VogueB a răspuns:

Nu merge numai cu naturalu, se va plictisi de aceleasi gesturi chatterbox Si cum ei sunt partial copii, vor ceva nou mai mereu.
Trebuie sa fi alta in fiecare zi ca sa zic asa. Sa il dai peste cap, ii place. Sa fi imprevizibila.
Azi "the sinner", maine "the saint" big grin.

| HeeYeon a răspuns:

Eu si iubitul meu suntem de 1 an si 2 luni impreuna. Cum ne pastram " atractia " unul fata de celalalt? Experimentam ceva nou mereu nu lasam rutina sa intervina.SI nu ne sfiim sa discutam problemele de orice natura.Si regulile: iubire incredere si respect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa mentii atentie unui baiat eu cred ca daca esti onesta, daca il iubesti cu adevarat si baiatul sa nu se plictiseasca langa tine.

| Ada_9463 a răspuns:

Pai in primul rand conteaza increderea acordata partenerului/ei. Incearca sa'l surprinzi in mod placut. fa lucruri care sa'l scoata din monotonie si totul va merge super. Exista si cazuri fericite in care totul vine de la sine.insa mai rar tongue