| AnemonaP a întrebat:

Cum pot fi atragatoare? nu la infatisare la comportament, ca sa atrag un baiat Funda+vot

P. S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| justitiarul a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fii tu insuti. Daca incerci sa schimbi ceva in comportament o sa fii falsa si sincer barbatii nu apreciaza deloc falsitatea.
Hai sa-ti spun ce am remarcat eu la voi, astea mai mici de 15, 16, 17 sau chiar varste mai fragede.
Va dati in spectacol gratuit,care sincer arata ca dracu,doar pentru a iesi in evidenta in fata unui ti***ca e cocalar de duzina e posibil sa fie impresionat si sa puna botul,dar un tip adevarat, nu s-ar uita niciodata la o scălămbăită de genul ala!
Hai ca imi aduc aminte de tinete sa-ti spun cum mi-am dat seama ca o tipa ma place:se inrosea de cate ori ma vedea si incerca sa ma evite! Si nu mi s-a parut deloc caraghioasa sau ciudata, ci din contra i-am apreciat caracterul.Stiam ca se emotioneaza cand ma vede si tocmai de asta o evitam si eu pentru a nu o pune in situatii stanjenitoare.Am remarcat-o insa o data cand ea nu ma vazuse,era amuzanta,plina de viata,extrem de relaxata si asta m-a facut sa ma indragostesc de ea.
Dragostea asta "fortata" datorita schimbarii voastre de atitudine, doar pentru a impresiona, nu o sa tina.Pentru ca tipul va descopera adevarata fata si in cateva zile va da papucii.
Eu zic asa:te place cum esti, bine! Nu te place? Praf de mers ca altul asteapta la rand! E simplu!

8 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Eu unul sunt contra la acest lucru indiferent de ce zic altii.
Din punctul meu de vedere cel care te vrea te placa si asa (cum esti) nu te schimbi personalitatea unui individ ai diferentiaza de ceilalti fiecare personalitate este diferita

Eu zic sa te linistesti si sa-ti vezi de lucrurile importante in viata...iar cand vei sune singura asta da este pentru mine din toata inima acela poate fi al tau pana atunci baieti = autobuze

| sensesDelight a răspuns:

Intr-adevar ceea ce au subliniat si ceilalti este cel mai important, sa fii tu insati. Nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni indiferent de cat de mult te atrage pentru ca risti sa pierzi enorm de multe si sa fii ranita.
In schimb insa, atentia baietilor este atrasa de increderea in sine; senzualitatea si tonul vocii unei femei (cald, I mean) sau calm. Pe astea pun cam toata baza la primele intalnirii si aceste aspecte te ajuta si pe tine sa te maturizezi si sa te modelezi, iar increderea in sine te face mai puternica pe parcursul relatiei si cam asta ii si "innebuneste" pe majoritatea baietilor.
Senzualitatea de asemenea este importanta, la fel ca aspectul. Dezvolta-ti aceste aspecte dupa felul tau de a fi, dupa cum se potriveste caracterului tau si cu siguranta vei atrage mai multi baieti decat doar pe cel care iti place acum.
Multa bafta!

| FlorinBv_7630 a răspuns:

Salut, fii tu insati si zambeste-i mult.Nu se stie poate se indragosteste de zambestul tau big grin

| Mjdolhfi a răspuns:

Fii tu insati.Nu trebuie sa te comporti intr-un anumit fel pentru ca sa te placa un baiat.Bafta!

| Pitri001 a răspuns:

Pai fi darcuta cu el vorbeste frumos cu un ton lin si aratati talentul tauwinking(sti tu la desenat la cantat si altele)

| ILikeTheDiamonds a răspuns:

Pai zi ca vrei sa te f.i si gata si te mai si f.e

| notnow3 a răspuns:

Ofera-i un interes subtil. Atrage-i atentia cu priviri scurte, insotite de un zambet. Nu incerca sa fii ignoranta.
In cazul in care deja purtati o conversatie, incearca sa fii naturala, sa-i zambesti, asculta-l cu atentie, poti sa-i oferi un sfat (o sa-i inspiri incredere) si incearca sa fii glumeata dar nu sari calul. Tine contactul vizual cu el si nu te uita in alte parti (o sa pari ca esti plictisita)