| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot fi indiferenta fata de persoana iubita, care din pacate ma raneste enorm? Am incercat tot ce se poate, indiferenta este singura solutie.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu mereu indiferenta e buna, daca o iubesti lupta pentru ea, daca crezi ca numai se poate nu incerca sa reprimi iubirea ca o vei iubi mai mult

| Anonimgirl03 a răspuns (pentru RAY):

Duc o lupta de aproape 4 ani, in care am primit mai multe motive de a pleca decat de a ramane, am fost inclusiv parasita si am luptat. Iubesc mult acea persoana si vreau sa ii deschid ochii, oricat as incerca sa discut problemele nu se rezolva nimic. Vreau sa fiu mai indiferenta pentru a trece mai usor peste toate rautatile si a-i dovedii ca nu ma poate avea toata viata drept "catelus" dupa fundul lui.

| SG1995 a răspuns:

Draga daca persoana e de rahat da-i papuci e clar ca nu merita, si evit-o, cu timpul vei trece peste.

| WaterDrop a răspuns:

Cum sa fie singura solutie, poti pleca oricand, undeva departe.Nu poti schimba o persoana daca nu doreste sa se schimbe, ceea ce se intampla in cazul tau.Iar tu nu o poti lasa pentru ca nu ai incercat sa gasesti pe altcineva. Poti gasi ceva mult mai bun, iti trebuie doar putin curaj.Decat sa traiesti in aceasta continua lamentare, mai bine incerci marea cu degetul. Daca vrei sa fii si tu fericita, doar zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigura nu mai poti lupta? Daca chiar nu te place, incearca pur si simplu sa nu mai stai prin preajma ei...o vei uita cu timpul

| Anonimgirl03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este greu de renuntat la o relatie de aproape 4 ani. De aceea incerc si incerc tot ce pot, doar pentru putin "bine", nu stiu ce sa ma mai fac. Este greu sa lupti cat pentru doi.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimgirl03):

Mda stiu.Chiar e.