| Meow7654678 a întrebat:

Daca persoana iubita te raneste de foarte multe ori si nici nu-si da seama cu ce a gresit (poate nu vrea thinking ), voi ati mai continua? Chit ca-l/o iubiti foarte mult

Răspuns Câştigător
| NotToday a răspuns:

Asa am patit si eu... Ma ranea in continuu, sufeream, dar treceam cu vederea de multe ori doar pentru binele ei. In final, a plecat cu altul si mi-a reprosat milioane de chestii laughing Nu merita sa continui, sunt altele care chiar merita sacrificii!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mare picior in cur i-as da, nu se merita sa faci sacrificii atata timp cat unul dintre parteneri isi bate joc de celalalt

| MisFit20 a răspuns:

Respectul e primul lucru important, urmat de dragoste. Daca nu exista respect, nu ai de ce sa continui, oricum decizia este a ta. Trebuie sa primesti exact cat daruiesti.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca se intampla odata poti trece peste poti considera ca s-a intamplat ca a gresit si e omenesc dar daca se intampla de nenumarate ori intentionat deja e bataie de joc si nu se mai merita.

| suntZeu a răspuns:

Greseli? Nu exista plural la mine, exista doar gresala...ai facut-o? discutam si vedem, nu apuci s-o faci pe a 2-a, a 3-a cu mine ca nu-s bataia de joc a nimanui si nu voi fi cat timp voi face umbra acestui pamant.

Nu lasati fetele sa isi faca de cap, le-ati urcat pe un piedestal? dati-le jos rapid

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru suntZeu):

O zici de parca numai fetele fac greseli intr-o relatie... straight face Voi trebuie mereu sa ne considerati un premiu, ceva ce trebuie neaparat castigat.

| gabriela2201 a răspuns:

Nu, ca nu am de ce sa pic de fraiera/Mama tuturor ranitilor; si isi da seama, ca doar nu te intalnesti cu un inconstient.

| miru20cmrecords a răspuns:

Niciodata. dragostea nu e un joc cand iubesti trebuie sa fi iubit/a.

| Yumenohana a răspuns:

Nu cred..eu sunt o persoana orgolioasa si rea.Greu accept scuze.Atunci cand prietenul meu imi greseste foarte putin ( de obicei nu imi greseste cu nimic) eu exagerez si il tin in indiferenta iar el incearca sa faca totul ca sa il iert si se simte destul de prost. Imi place sa ma razbun.Dar revenind. daca mi-ar gresi de multe ori si mai e si fraier ca nu vede cu ce a gresit sau face pe prostu' nu as mai continua happy poate. POATE l-as ierta o singura data.dar nu mai mult big grin si chiar imi iubesc prietenul.

| Dyaa18 a răspuns:

Crede-ma ca intrebarea asta mi-am pus-o si eu de multe ori, eu zic sa ii mai daio sansa iar la urmatoarea abatere sa iti impui punctul de vedere si sa nu mai continui...chiar daca o iubesti mult, si eu sunt aproape in aceeasi situatie si pe langa faptul ca am lasat de multe ori de la mine, am lasat si de data asta; sper sa nu isi bata joc de ultima sansa sad Eu asa te sfatuiesc, faci ce simti...te pup