| apashuu a întrebat:

Cum pot sa fac ca sa il despart de prietena lui... cel mai bun prieten al meu de indragostit lulea de o tipa care nu vrea absolut nimic de la el insa totusi il amageste... el e orbit de dragoste iar aia e o panaramastraight face il face sa sufere si etc si el tot la ea se ducestraight face cum drk sa ii fac sa numai fie impreuna?

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

Daca ii esti un prieten asa bun de ce nu-ti ia in considerare sfatul?

Da stiu cateodata dragostea e oarba si deseori insotita de nebunie.

Isi va da singur seama de asta cand tipa il va dezamagiiwinking, va observa singur si-i va parea rau ca nu te-a ascultat si ca si-a dat seama prea tarziu cum era de fapt ea.

23 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Nu prea ai cum - daca este asa de orb...mai rau ai putea sa-ti inrautatesti relatia de prietenie pe motivul ca iti place tipa si o vrei pentru tine si nu-l lasi sa fie fericit...bla, bla, bla...depinde si ce varsta are el...

| MarYoBenucci a răspuns:

Bro e nasoala situatia happy m-ai bine il lasi sa-si faca damblaua o sa deschida ochii el intr-adevar cand o sa fie prea tarziu happy as zice sa-l lasi in pace sa nu intervii intre ei,,, m-ai ales sa-i zici aleia sa-l lase in pace k ii spune lui si va certati m-ai rau .sti ca majoritatea certurilor dintre tovarasi este din cauza baniilorwinking si a femeilor bafta

| yadora a răspuns:

Incetul cu incetul cand sunteti doar voi doi la o bere vb cu el amical aducand in discutie si vorba despre fata respectiva; incearca sa-i spui toate defectele; cand sunt impreuna si ea face una dintre grimasele jenante pe care el nu le vede atunci spune-i : uite ti-am zis ca asa face! si tot asa scoate la iveala tot ce are tipa mai naspa si spune-i lui tot timpul fiindca subconstientul lucreaza si o sa inceapa singur sa o vada cu alti ochi...fi convins.

| unomprintreoameni a răspuns:

Stai in banca ta, daca nu vrei sa-ti pierzi cel mai bun prieten!
Orice ai face, orice ai spune... va proceda tot cum ii dicteaza inima.
Fii prudent! Fii aproape de el, de eventualele pericole la care este expus... Dar lasa-l, sa se loveasca el cu capul de sus... (Stii tu vorba aceea!)
O zi buna!
Si... succes!

Răspuns utilizator avertizat
| erika_9732 a răspuns:

Cred ca cel mai indicat e sa nu te bagi, indiferent ce iai spune despre ea, daca el este indragostit nu te va crede ba mai mult va crede ca o faci din invidie sau gelozie, si veti putea strica prietenia deci lasa-l sa realizeze singur greseala

| mihnea_5388 a răspuns:

Nu cumva iti place tie tipa? happy
parerea mea idem sweetcandy...

| mihnea_5388 a răspuns:

Nu cumva iti place tie tipa? happy
parerea mea idem sweetcandy...

| mihnea_5388 a răspuns:

Nu cumva iti place tie tipa? happy
parerea mea idem sweetcandy...

| lulu_2700 a răspuns:

De ce nu iti faci tu un id de mess o bagi in lista ta si incerci o discutie compromitatoare pentru ea, dupa care salvezi conversatia si i-o arati prietenului tau? Eventual dupa poti sa ii dai asteia intalnire undeva (asta numai dupa ce ii arati conversatia prietenului tau) si te duci cu prietenul tau in locul respectiv.Asa sigur o sa renunte la ea daca e baiat destept si isi da seama de ce fel de persoana e cum zici tu! Bafta si ma anunti cu ce ai facut!winking

| pisins a răspuns:

Sa o suni si sa-i spui ceva groaznic care o face sa se desparta de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei un aparat de inregistrat (telefon, mp3, gasesti tu ceva), si incerci sa scoti de la fata o replica sincera cu privire la prietenul tau, fetei nu ii zici nimic, insa ii dai sa aculte prietenului tau. Probabil il vei pierde ca prieten pentru o perioada de timp, dar cand va vedea ca ai dreptate, te va cauta el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui prietenului tau ce fel de om este acea fata si ca nu e buna pentru el.Daca nu vrea sa se desparta de ea o sa-si dea el seama pana la urma cum sta treaba.Incurajeaza-l sa se desparta de ea daca zici ca e panarama si spune-i ca o sa gaseasca el o fata pe masura luiwinking
sper sa-ti foloseasca raspunsul.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui prietenului tau ce fel de om este acea fata si ca nu e buna pentru el. Daca nu vrea sa se desparta de ea o sa-si dea el seama pana la urma cum sta treaba.Incurajeaza-l sa se desparta de ea daca zici ca e panarama si spune-i ca o sa gaseasca el o fata pe masura luiwinking
sper sa-ti foloseasca raspunsul.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui prietenului tau ce fel de om este acea fata si ca nu e buna pentru el.Daca nu vrea sa se desparta de ea o sa-si dea el seama pana la urma cum sta treaba.Incurajeaza-l sa se desparta de ea daca zici ca e panarama si spune-i ca o sa gaseasca el o fata pe masura luiwinking
sper sa-ti foloseasca raspunsul.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa-ti spun... daca o iubeste asa de mult de va indeparta de tine. am si eu o problem dar nu stiu cine ma poate ajuta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca si eu trec prin aceeasi situatie. iubesc un baiaat care e cu o curva si il inseala cu toti.cum sa ii despart nici eu nu stiuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate si eu am ceeasi problema! aia e atat de disperata la pus pe el sa ma minta pe mine cu ceva! nu stiu c esa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti face nimic pentru ca atunci cand esti indragostit nu crezi pe nimeni, esti orbit asa ca ai vb degeaba, poate o sa il si pierzi ca prieten pentru ca se poate gandi ca iti place tie de ea si de aceea vrei sa i desparti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tul iubesti iar alta fata e cu el poti sai desparti printr-un singur mod:sa ii pandesti si sa le strici prietenia cum ar fibig grinbig grinbig grin sa te bagi cu ei in seama si chesti de genu sa mergi c ei la intalnire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea zii in fata prietenului tau

| sunshine1234 a răspuns:

Nu fa prostia sa te bagi. am afqt si eu asta. acum sunt certata la cutite cu el. nu ne bagam in seama, nimicm, nimic. si acum imi pare rau. lasa-i asa...o sa vada ca ai avut dreptate. cand o sa fie dezamagit, tu trebuie sa fii langa el.winking