| AliceAnnnnna a întrebat:

Cum pot sa fac sa scap de această problemă? Mama si-a pus buze, silicoane, fund/sani si are 50 de ani. Problema e ca cu orice băiat vin acasa nu mai vrea sa fie cu mine după ca vrea sa fie cu ea, tot vorbește de mama si se face mișto de mine la postliceala ca sunt adoptată ca nu semăn deloc cu ea. Ca ce bună e ea si de ce nu am sani si fund ca ea. Am cunoscut in postliceala un băiat și mi s-a pus pata din prima. Începusem să pun suflet in relatie si imi comentase mama la o poza si a ramas ala masca si ii tot da mesaje.
Cat costa sa imi pun botox si silicoane? As vrea sa ma angajez sa nu mai sufăr din cauza fizicului si ca mama la 50 de ani e admirată de unii mai mici cu 30 de ani și lăsată la o parte.
Imi reproșează că nu o sa arat niciodată ca ea. Si-a tatuat ruj pe buze, la ochi liniute. Imi tot reproșează că nu știe cu cine semăn si lumea ma judeca ca nu arat ca ea. Ea spune ca are bani de lasere la 60 de ani sa nu aiba riduri si ca eu cu 100 de operații nu o sa arat bine.
Nu mai suport!
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Având în vedere că băieții pe care îi aduci acasa, care inițial vor să fie cu tine, se simt atrași imediat ce vad o femeie de 50 de ani care are doar cur si tate asta inseamna ca nu aduci acasa băieții potriviti.

Dacă știi unde să cauți, ai sa observi ca in lumea asta sunt băieți care au creier si rațiune, si care vor să fie cu o fata pentru calitățile ei, inteligenta ei si pentru ce are înăuntru, astea fiind calitățile esențiale pentru o fata cumsecade. Iar daca lumea te judeca pentru fizicul tau inseamna ca te afli "în camera nepotrivită"

Iar daca vei lua decizia sa iti pui botox si mai stiu eu ce doar pentru ca asa considera maică-ta iti vei spulbera orice sansa de a avea un băiat care tine cu adevarat la tine. Cel mai probabil, te va lua pentru cum arătați, iar cand va întâlni pe cineva mai bună ca tine te va înlătura imediat fără să stea pe gânduri, asa ca tu alegi in ce categorie de femei te afli

| AliceAnnnnna explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Eu nu mi-aș pune. Dar mi s-a luat. Toți părinții spun de copii ca sunt frumoși numai ea imi reproșează că nu o sa arat ca ea. Nici macar nu am o gură care sa imi ia apărarea.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Mama ta iti spune ca nu o sa arati ca ea deoarece are o mentalitate de "piti" si pe ea o intereseaza doar fizicul, restul parintilor nu sunt ca ea, unde ai vazut tu ca restul copiilor care sunt laudati de parinti ca sunt frumosi au botox cur si tate laughing Cand parintii is spun despre copii lor ca sunt frumosi nu se refera la trasaturile fizice care te fac sa fii sexy.
Si inca ceva, fraza asta este cea mai importanta: nu te lasa influentata de ce spune maica-ta, pentru ca ea crede ca frumusetea adevarata consta in curul pe care il ai, scuze expresia dar na... orice fata are frumusetea ei, calitatile ei, iar daca iti vei face operatii estetice pur si simplu vei acoperi aceste calitati, lasand sa se vada doar aspectul exterior. Si in plus, de unde stie o baba trecuta de varsta mijlocie ce inseamna frumusetea unei fete tinere?

| AliceAnnnnna explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Faza e că nimeni nu imi vede calitățile laughing pentru ca la partea fizică nu stau bine iar omul se uita mai întâi la asta la mine. Iar eu sunt galbenă la fata si am vene in ochi si pungi umflate sub ochi laughing Adică e primul lucru care iti iese in ochi. Ma gandesc ca e mama si poate are dreptate. Poate omul nu o sa se uite cand o sa ajut pe cineva (cum am facut-o mereu si de la moarte pe unii), poate nu o sa se uite la talentul meu artistic (stau bine si pe voce si desen). Nimeni nu știe sincer cine sunt eu pentru ca nu a vrut să mă cunoască ca nu am atras fizic. Asta e. Asta e omenia. Poate are si ea dreptate 10%

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Pentru astfel de probleme exista medici, dermatologi care te pot ajuta, iar pe deasupra mai exista si tratamente de infumusetare, nimeni nu spune sa nu te ingrijesti. Cumpara-ti creme, du-te la medic
Iar pentru ca cineva sa iti vada talentele trebuie mai intai sa te cunoasca, de unde sa stie x pe care il aduci acasa ca tu stii sa canti sau ca poti sa ajuti pe cineva daca este nevoie?

| AliceAnnnnna explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Pentru ca au spus că nu ii intereseaza ce fac eu. Am incercat 100 de creme si am fost la dermatolog. Asa am eu carnea galbenă si uscată. Doar dacă imi fac operații pentru alta piele pot. Melanina injectata etc

| AliceAnnnnna explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Toți au spus că îi interesează fizicul mai întâi si dupa talentul nu sa stie ce calități am eu degeaba daca nu arat bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

De ce spuneai ca daca isi va pune botox si silicoane isi va spulbera orice sansa de a avea un baiat care tine cu adevarat la ea? Care este logica?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca majoritatea băieților care umbla după fufu si atat cauta numai fete "tunate" cum a spus cineva mai sus, se culca o dată de două ori cu ele si apoi le lasa, iar intr- o relatie serioasa e ceva mult mai profund de atat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Pai asta nu inteleg, de ce cauta doar fete de acelea pentru "fufu""", de ce nu s-ar culca si cu una naturala?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca sunt superficiali

36 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

...Mirosi a troll,ce sa faci, fara suparare, dar suna S.F ce spui happy nu stiu, eu la varsta mea, numai pun botu la povestile astea s.f, aici nu e wattpad, e TPU happy

| randomdata a răspuns (pentru Liviu):

Cel mai probabil ai dreptate rolling on the floor)

| AliceAnnnnna explică (pentru Liviu):

Poti sa crezi ce vrei si esti liber sa pleci laughing

| Liviu a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Hai mai, pe bune acum, eu chiar sunt sincer, incerc doar sa iti dau un sfat prietenesc.

| Drimmero a răspuns (pentru Liviu):

Multa stima pentru mirosul fin!

| Mosotti a răspuns:

Aprob cu colegul meu Tataru!

Ma! Cum sa iti pui din alea?! Cauta pe unu care te vrea pe tine, nu pe maica-ta, ai gasit doar panarame.
Nu te juca ca iti faci sanatatea praf e posibil.

Daca te judeca lumea, nu te int ce zice lumea, doar lumea de cacao zice asta, ca tu oricum NU esti vinovata.
Semeni cu tatal tau, sau cu mama lui! Uite-te la poze.

Eu unu nu m-as uita la una cu nu stiu cati ani mai mare! Daca te-am placut pe tine, pai cu tine stau, nu ma int de altcineva. Ca doar as fi vazut in jur si alte fete frumoase de varsta mea, daca nu te-as fi placut, nu te alegeam pe tine.
Dar tu ai dat de expirati la minte.

Ea in cativa ani expira fizic! Nu fi fraiera, ca oricat baga lasere, tot gaunoasa e pe dinauntru, si curand se va vedea si afara, si barbatii isi gasesc mai tinere, ca unu de 35-40 ani frumos, nu se uita la maica-ta carpita, ia una frumoasa de 30-40 ani, deci oricum va pierde.

Deci asta ai de facut, cauta oameni care te respecta si te plac cum esti, tine cont doar de parerile acelora, ignora parerile rautacioase ale celorlalti ca sa arati tie ca esti mai desteapta ca ei!
Un om destept NU pune botu si nu se lasa atins de insultele unor prosti, da?
Ia uite domne la tine, nu mai suporti ca nu te plac niste infecti de oameni, doamne...

Si da, s-ar putea ca nici cu 100 operatii sa nu arati altfel, ca e mai bine naturala cum esti, daca ti-as vedea poza, ti-as zice daca arati bine sau nu! Daca vrei, da in privat FB-ul si o sa-mi vezi si mie poza (adica sa nu zici ca doar eu pe a ta), nu am alte intentii, deci stai linistita. E FB curent, toti prietenii pot confirma ca eu sunt. Nu poti da mesaj, ti-am dat eu.
Daca esti cea din poza cu rosu, arati f bine! Daca nu, vom vedea.

Vreau sa vad daca mama ta nu e doar invidioasa pe tine ca esti tanara si nu carecumva se carpeste tocmai sa concureze cu tine.
Daca chiar ai o fata neatractiva, ti-o voi spune f sincer!
Deci sa faci ce ti-am spus! Oricum nu ai de ales, asa ca...

| AliceAnnnnna explică (pentru Mosotti):

Eu sunt cea din poza dar oricine iese bine in poze. In poza nici nu se vede cat de brotac sunt cu fața galbenă și pielea uscată. Am dat de oameni la medicina care vor ceva serios si pe ascuns ziceau ca ii sperii cu fața (Nu mi-o ziceau mie)

| Mosotti a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Oricine iese in poze bine? Daca-ti arat eu femei nasoale, mori. Orice pozitie tot ca dracu arata.
Am una care cand o vad barbatii zic "ma tu iti bati joc de mine?", cand faceam o gluma si o recomandam.

Arati ca o fata medie ok, cum arata 80 % din femei. Tot felul de fete au gagii.
Dar daca tu nu crezi, asta e.
Picioarele sunt okey.

Ai zis corect si asta am sustinut si eu peste tot ca fizicul este proba elimintorie, daca ala nu e, nu mai conteaza celelalte, conteaza, dar dupa ce proba fizicului a trecut.
Tataru, asta e vrejeala ca omu nu se uita la fizic, in primul rand fizicul pentru 99 %! Fara ala nu trece mai departe. Stii cine nu se uita la fizic? Aia care ei nu il au, si trec mai departe pentru ca nu au de ales.
Insa aia care sunt asa, pun pariu pe 100 Euro ca ea NU ii place, ca insasi si ea se uita prima data la fizic, altfel nici pe ea nu o mai intereseaza altceva.
Deci nu mai deruta fata.
Dar asa cum am spus, ea proba fizica o trece la multi baieti, chiar daca la unii nu.

Te cred ca ziceau ca ii sperii, dar zau daca pricep de ce.
Ar cam trebui sa faci o poza si cu fata. Si sa o pui pe Instagram sa vedem ce voturi primesti! Sau sa arat si eu la astia 2-3 prieteni ce-i am, sa vad ce parere au.
Si oricum conteaza sa stai cu cine te place cum esti. Nu cu cine trebuie sa fi altcineva ca sa te placa.
E imposibil sa nu te placa nimeni! Ce naiba.

| Mosotti a răspuns:

Pana la urma schimb macazul, accept ca nu arati bine asa cum zici, ca pana la urma parerea ta conteaza, pentru ca oricum oricine zice ca ai arata, zice degeaba ca tu tot parerea aia o ai si o vei avea, deci nu ajuta sa zicem asa.

Mai lasa-i dracu de baieti! Vezi de alte preocupari ca-s n preocupari placute, du-te cu prietenele, plimbari, film, terasa, calatorii, acasa filme, calculator, telefon, ai multe de facut, cu sexu te mai descurci oricum si tu ca na, baiat pentru sex gasesti pana sa-l aduci acasa, te mai descurci si singura la o adica.

Dar nu mai are sens sa suferi atat pentru aia, asta e si gata, accepta-te asa cum esti, valoarea ta ca om nu scade doar ca nu arati bine.
Lasa-i sa casune pe maica-ta cine o vrea. Ce atata strofocatiune pana la urma?
Nu e nu e, nu toata lumea arata ca lumea, e o loterie aici.
Si cine se sperie da fata ta sa se duca naibi, fa-ti prietene, prieteni care te accepta cum esti, si petrece timpul cu ei, cand singura si e f bine asa.

| Sofer a răspuns:

Diva porno la 50 ani. Cum sa nu saliveze orice tanar dupa ea. laughing

| alina2k18 a răspuns:

''Imi reproșează că nu o sa arat niciodată ca ea. Si-a tatuat ruj pe buze, la ochi liniute. Imi tot reproșează că nu știe cu cine semăn si lumea ma judeca ca nu arat ca ea. ''
Ce troll laughing nereusit esti laughing

| ywar a răspuns:

La 50 de ani nu are prea multa minte. Exemplu prost ai langa tine.

| RobertMoon a răspuns:

Să nu mai faci troll, tu pui poze cu iubitul pe Facebook și aici ne zici că pe cine aduci tu acasă îi place de maicata? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| vodami92 a răspuns:

Sigur mama ta vrea sa fie prostituata! chiar videochat-ista! are toate sansele! pacat de ea! ca nu accepta ca a imbatranit! la varsta ei! altele au cancer la san sau mai stiu eu ce! ce ii trebuia nu stiu! ma rog asta-i treaba! doamne da sa iti i-a si iubitii tai tineri! doamne fereste! cat mai tineri normal! carne proaspata! nu pot eu sa cred ce naivi prosti tampiti idioti trebuie sa fi fost iubitii tai! de si-au pus mintea cu ea! cred ca si ea zicea spunea cand isi lingea buzele! ce barbati! trebuie asa sa ma infrupt din ei! doamne fereste! pe bune nu imi vine sa cred! imi pare rau pentru tine! pai si nu ai incercat sa faci ceva! nu stiu habar nu am! sa intervii! sau ceva de genul! ai lasat-o asa de izbeliste!

| inflicted a răspuns:

Ai o imaginatie bogata

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Se vede ce iubiti buni ai avut daca ti-au facut reprosuri cand i-ai adus acasa la tine, si mai mult, se invart si dupa mama ta. In locul tau, daca as fi fata, nu as pune la suflet astfel de lucruri si as astepta momentul oportun cand va aparea baiatul perfect. Nu vad de ce ar trebui sa-ti faci si tu operatiile pe care le-a indurat mama ta, nu vad de ce si le-a facut si ea, insa nu sunt in cunostiinta de cauza si refuz sa mai continui. Fii tu insuti, gaseste-ti un prieten care sa te iubeasca cu adevarat si ignora-i cu desavarsire pe cei ce se invart dupa fusta mamei tale, adu-le si tu un repros in schimb, la 20 de ani umbli dupa femei de 50, josnic.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! De ce ai vrea sa îți pui buze și silicoane. Eu personal vad mult mai frumoasa o femeie naturala, care nu își face bot de rață sau operații estetice. Sa o dam în relegie, dacă Dumnezeu te a lăsat asa, de ce ai schimba asta? Și pana la urma. pentru cine? Sa întoarcă capul după tine toți cocalarii și sa te considere o femeie ușoară? Un bărbat care te iubește cu adevărat te iubește asa cum ești, nu cu plastic în tine. Gândește bine la ceea ce faci în viata, mai târziu o sa regreți. Stay close.

| Simpatic a răspuns (pentru PegassiDoctorulThau):

Mai ales ca toate tunatele astea arata toate la fel adica ca un rahat!
Frumusetea naturala bate orice taratura tunata!
Sunt niste actrite prin anii 70-80 ca la multe nu le stiu numele, fie is din franta, Italia, america arata de 100 de ori mai bine decat taraturile pseudo-dive din cinematorgrafia de azi, si alea doar cu machiaj pe fata iar cele actuale cu 3 randuri de machiaj, operatii si machij digital ca deah traiasca softurile.
Trebuie sa recunoastem insa ca si tunatele au fanii lor, de altfel toti nespalatii si incultii, de cate ori vad cateo catea de asta cu buze marite si tatuaje pe brat si gat mereu in jurul ei trebuie sa apara si cateun colarat, deci ele se tuneaza pentru ca sunt UN PRODUS!
Si ce facem noi cu produsele? le folosim si le aruncam la gunoi! Ce facem baieti cu frumusetile inascute? LE PUNEM LA PASTRAT IN VITRINA ASEMENI TROFEELOR.

| AliceAnnnnna explică (pentru Simpatic):

Faci parte din 10% din oamenii care gandesc asa. Toata lumea vrea fizic de obicei.

| Simpatic a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Ma simt onorat sa aud asta, ce sa-i faci oi fi eu mai ciudat daca toata lumea apreciaza fakeurile astea cu buze false,silicoane, totul fals pana si atitudinea si eu nu le apreciez. Dar si fakeuril astea uita ca pamela anderson a lansat moda cu silicoane candva prin serialul Baywatch, deci tot demodate sunt si ele, adica parol vintage, adica nimic NOU!
Un barbat adevarat si care se respecta nici nu vrea sa fie vazut la brat cu o inculta de asta bronzata, tatuata, siliconata, proasta dar cu impresii, de ce oamenii normali iti vor pune o eticheta si tie la randul tau, adica ori esti un prost cu multi bani ori esti un gunoi de PESCAR...
Faptul ca eu scriu exact ca in cartier si nu-s sanctionat(folosesc limbajul golanilor si al coloratilor ca sa intelega si ei ca nu-s oameni adevarati! ) arata ca stafful TPU ma apreciaza si stie ca ideile mele sunt corecte si in conformitate cu realitateam realitatea asta pe care unii incearca sa o triseze mai ceva ca in sporturile profesioniste!
Eu nu pot sa raspund pentru toti barbatii din Romania sau din lumea asta dar eu stiu ca sunt femei in Romania pe care le vezi pe strada frumuseti inascute nici macar machiate exagerat, cu forme si arata de zici ca-s zeitele cele frumoase din Grecia antica, iar botistele astea pe de alta parte mie unul imi provoaca GREATA, da ca barbat ar fi ok sa te folosesti de astea dar sa te si insori, am eu o vorba ori esti prost ori gabor, altfel nu vad ce au altii in loc de creier, caci una de asta plasticata are nevoie de o moasa sa dea lapte la copil, deci ce mame-s astea si ce femei de casa? cand ele sunt mai ocupate sa-si mentina bronzul decat familia, deci jet la toate depravatele care au inteles ca banii se fac cu corpul! Da fa-o cu corpul dar defiland pentru Victoria's Secret daca esti o frumusete, altfel raman doar niste depravate care s-au inmultit la numar, niste xeroxuri ordinare, toate-s in acelasi fel!
Ati observat si voi ca acum este o moda ca toate prostituatele sa se tatueze cu un scris sau nume deasupra sanilor? cine o transmite moda asta daca nu prostituatele din strainatate prin retelele de socializare...

| Simpatic a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Si eu vreau fizic dar fizicul sa fie natural ca la iaurtul ala prea bun, prea de la tara...altfel cand iti trisezi corpul e ca si cum ai pune un cartof in slip sa arati ca esti dotat!
Prea mult plastic strica, vedele-as pe astea care au plastic mai mult decat electronicele chinezesti cum se descurca cu cancerul datorat introducerii chimicalelor astora in ele, app si plasticul lor fie silicon sau ce mai este tot chimicala e la baza!

| randomdata a răspuns:

Poate inainte sa te gandesti la operatii estetice ar trebui sa te gandesti la o problema mai de baza. Gen, cum iti alegi baietii pe care ii aduci acasa. Chiar sunt curios pe unde ii gasesti.

| SitedeHaine a răspuns:

E simplu. Nu trebuie sa ii mai aduci acasahappy. Glumesc, incearca sa faci o selectie mai buna si sa aduci acasa baieti mai potriviti!
Numai bine!

| NicusQr69 a răspuns:

Parerea mea e sa nu iti faci nici o operație.
Foarte urat din partea mamei tale.
Nu stiu ce sa zic.
fă ceea ce simti tu ca e mai bine
Succes