| Panda33 a întrebat:

Cum pot sa fac un băiat sa ma placa?
P.S e cu mine in clasa

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este regula general valabila atat pentru fete cai si pentru baieti!
Am avut baieti foarte frumosi care m-au placut si care insistau sa fiu prietena lor si nu-i puteam suferii, din cauza snobismului, arogantei ori prostiei pe care o afisau, chiar daca erau foarte frumosi.
Imi aduc aminte in special de unul, care devenise violent chair, ca nu puteam intelege de ce-l resping, cand pe el il plac toate fetele si toate vor sa-i fie iubita iar eu il refuzam, cand el ma place si ma vrea pe mine.
De fapt, era frustrat ca s-a gasit una care sa-l refuze si nu-i venea sa creada urechilor ca-l resping. Nu stiu cat ma placea, dar ma irita teribil prostia si aroganta care se revarsa din gura "frumosului".
Intr-un final a inteles, ca nu toate suntem proaste sa ne uitam doar la un trup frumos si sa ne pice cu tronc.
Asadar, o persoana inteligenta, nu pune mare pret pe frumusetea exterioara, cat pune pe inteligenta omului, pe ceea ce-i iese pe gura, pe frumusetea sufletului si pe respectul pe care-l arata celorlalti.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, nu poti face pe nimeni sa te placa cu forta!
Dac el te place, va veni sa-ti vorbeasca si sa se apropie de tine.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

De fapt poate, dar trebuie să fie atrăgătoare, să nu pară disperată și să-i dea la om impresia " Bă te plac " aia e. Nu se știe niciodată

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Nu functioneaza asa chiar asa!
Daca el place pe alta, poti sa fii tu frumoasa frumoaselor, ca tot nu-i pasa de tine.
Nu pentru toata lumea conteaza aspectul fizic!

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mie-mi spui de băieți laughing

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai dreptate, nu am vrut să spun că e o regulă pentru toţi, sunt multe persoane care nu se uită la chestia asta şi văd frumosul din tine chiar dacă nu eşti Brad Pitt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Cel putin jumatate din barabatii si femeile planetei, nu sunt oamnei foarte frumosi si totusi, sunt fericiti si au relatii fericite.
Deci, uita-te la frumusetea sufletului, la inteligenta omului, la ce-i iese pe gura si cum se comporta si la urma, uita-te cum arata!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Este regula general valabila atat pentru fete cai si pentru baieti!
Am avut baieti foarte frumosi care m-au placut si care insistau sa fiu prietena lor si nu-i puteam suferii, din cauza snobismului, arogantei ori prostiei pe care o afisau, chiar daca erau foarte frumosi.
Imi aduc aminte in special de unul, care devenise violent chair, ca nu puteam intelege de ce-l resping, cand pe el il plac toate fetele si toate vor sa-i fie iubita iar eu il refuzam, cand el ma place si ma vrea pe mine.
De fapt, era frustrat ca s-a gasit una care sa-l refuze si nu-i venea sa creada urechilor ca-l resping. Nu stiu cat ma placea, dar ma irita teribil prostia si aroganta care se revarsa din gura "frumosului".
Intr-un final a inteles, ca nu toate suntem proaste sa ne uitam doar la un trup frumos si sa ne pice cu tronc.
Asadar, o persoana inteligenta, nu pune mare pret pe frumusetea exterioara, cat pune pe inteligenta omului, pe ceea ce-i iese pe gura, pe frumusetea sufletului si pe respectul pe care-l arata celorlalti.

| Violleta2022 a răspuns:

Iata ca am gasit exemplul perfect, postat chiar de un baiat aici, cu o fata frumoasa, pe care el nu o sufera, desii ea il place:
UIte aici:

acum 3 ore | Andrəi a întrebat:

O fata dintr-un centru de plasament ma iubește, mie nu imi place de ea din cauza asta sau ca o cheama Crăciun, pur si simplu nu ma simt atras de ea chit ca are forme si e frumoasa conteaza sa imi placa personalitatea ei..."

sursa:
https://www.tpu.ro/......un-pur-si/

Deci, indiferent cat iti place tie de baiatul ala, nu-l vei putea niciodata convinge sa te placa, daca el nu simte nimic pentru tine si nu te place deloc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa incerci si sau sa faci tot posibilul pentru ca voi 2 sa deveniti cei mai buni prieteni. Daca vei reusi, in acel caz vei putea spera ca la un moment dat, sa deveniti ceva mai mult decat niste simpli... buni prieteni. Depinde doar de tine si mai ales de comportamentul manifestat in preajma lui pentru a deveni un cuplu adevarat. Succes. Multa sanatate!

| Hammurabi a răspuns:

Nu poți.
De fapt, corect ar fi, nu poți la vârsta aia.
Tehnici de manipulare există cu grămada, dar ești prea mică pentru așa ceva. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Fetele pot avea orice vor ele daca isi deschide craci ))))))))

| alina2k18 a răspuns:

Trimite-i un video while U twerkwinking