| Alex1902utza a întrebat:

Cum fac sa ma placa un baiat de la mine din clasa?

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Fa i pe plac!

| x3Ad a răspuns:

Bună!
Ca să te placă, îmbracă-te cu ceva elegant dar totuşi decent pentru a-i atrage atenţia(nu uita şi accesorii). Stai cu el în pauze şi discutaţi despre subiectele care ţi se par interesante.Ai putea să te documentezi în legătură cu nişte glume, ca să i le spui să te considere comică, în felul ăsta îi faci ziua mai frumoasă. Dacă este în clasă cu tine, sigur o să aprecieze şi starea ta la învăţătură. Încearcă să studiezi mai mult! Când are nevoie de ajutor, oferă-te ca voluntară să îl oferi.

P.S: Nu trebuie să stai fix pe capul lui pentru că te va crede o disperată şi nu te va mai băga în seamă.

Succes.

| valerutza20 a răspuns:

Scriei un biletel in care ii ceri prietenia