| alexaalexandra a întrebat:

Cum pot sa fiu remarcata de baieti? cum imi dau seama daca un baiat ma place daca e timid? (si nu sunt sigura ca ii place de mine pentru ca am indoieli cum ca i-ar placea si de o colega de clasa; pentru ca daca as fi sigura 100% ca i-ar placea de mine m-as duce eu la el dar asa...crying)
dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| TpuFanNrUNU a răspuns:

Eu zic sa te bag in seama cu el.sa faci tot posibilul sa fii observata... iar daca e timid nu cred ca daca stai si nu faci nimic o sa vina el la tine...asta e parerea mea. adica o sa razi : am fost la ziua unui baiat (eu sunt baiat) si acolo a venit si o fata (de care imi place da tot asa timida) si m-am bagat in vorba o luam la dans si puna la urma am aflat ca ii placea de mine. Ideea e ca daca nu incerci.degeaba

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Incearca sa fii cat mai mult in preajma lui, sa generezi tot felul de discutii si poate el prinde curaj si va fi mai deschis.

| teiubesc_5807 a răspuns:

Daca iti place un baiat ar trebui s alupti pentru el. daca lui nu ii place de tine, ci de colega ta de clasa si tie iti place de el eu consider ca ar trebui s ail cuceresti.de ce sa i-l lasi alteia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceeeasi situatie asa ca nu stiu ce sa-ti zic

| apshyxiation a răspuns:

Nu stiu cati ani ai. dar dupa intrebare nu cred ca 18...in fine la varsta ta merge cu prieteni comuni.mai incolo o sa-ti dai tu seama

| gothiclolita a răspuns:

Pai tu il cunosti macar? si daca ii place de alta fata deja lupta e cam pierduta daca nu va cunoasteti mai deloc, oricum nici un baiat nu e 100 la suta timid, sa fim seriosi daca se iroseste cand te vede ok e timid si te place daca doar nu vb mai cu nimeni si nu l-ai vazut zambind in viata ta e clar, il doare in cot de unde e si ce sentampla in jurul lui deci e ignorant nu timid si oricum daca ii place de alta fata si nu tea observat pe tine prima e cam rau.ca daca sa zicem ca te pui cu el super, bla blah blah o baby o baby si aia se da putin la el sau ceva apoi o sa vi pe site si o sa zici, mda, sfat, ma inseala cu aia de care ii placea inaintea mea...eu sicer nu as alerga dupa un baiat daca el nu ma place, e injositor si strici viata lor(2)si plus a ta ca cine stie ce se mai intampla oricum noroc si gandeste logic si realist