| Adelaida101 a întrebat:

Cum pot sa-i arat unui baiat ca-l plac?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna.
Prin comportament. Zambest-i! Priveste-l mai mult decat pe ceilalti baieti!
Dovedeste-i ca esti interesata de persoana lui!
Cauta sa stai cat mai mult in prezenta lui, timp in care il privesti ''pe ascuns''.
Sau, eventual, ii poti da cateva like-uri pe facebook, ca sa-ti faci simtita prezenta.
Te pup si Succes!

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Demonstrându-i că este important şi special, că îţi pasă...

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Daca il placi cu adevarat,isi va da seama singur fara sa-i arati.
Unii baieti sunt atenti la limbajul non- verbal, atentie la gesturi, priviri etc.
Cand are ceva de spus, asculta-l si intelege-l unde e cazu, arata-i ca iti pasa de el.
Succes!

| Azµre a răspuns:

Să socializezi cu el, și să vezi dacă dă și el un semn de viața, tu degeaba îl placi dacă el nimic.

| stark47 a răspuns:

Ii spui si apoi ii si arati. dragostea poate fi masurata in timpul petrecut impreuna, in sacrificiile facute, in compromisuri.gaseste u o cale.primu pas ar fi sa i spui

| llljk a răspuns:

Oferă-i atenţie, întreabă-l măcar o dată pe zi ce mai faci, zimbeste-i.

Cand sunteti într-un cerc de prieteni stai lingă el, ciupeste-l din cand în cand.
Spune'i ca e un baiat special.

| cristy1993 a răspuns:

Cel mai simplu si mai eficient este sa ii spui ca il placi! Nu are rost sa te ascunzi dupa deget, risti sa te ranesti asa!
Ia gandeate daca ii spui ca il placi el va sti, apoi lucrurile vor fi altfelhappy

| DoarEu252 a răspuns:

E bine sa vorbesti cu el...chiar daca esti mai timida trebuie sa vorbesti, sa faci glume si mai ales sa fii tu insuti! poate la inceput puteti vorbi pe net sau prin sms-uri (daca nu te simti in largul tau cand stati unul langa altul). succes!

| IoanaXD29 a răspuns:

Cerei numarul de telefon si iesit impreuna la un sucwinking.

| Boanta_Adrian_1994 a răspuns:

Arata.i tatele.