| eusebiu27 a întrebat:

Se mai merita sa ii scriu La mulți ani de ziua ei fostei iubite, după ce am avut o relație de 4 ani și jumătate cu ea? Specific ca ea a propus despărțirea in ciuda faptului ca eu personal consider ca am dat tot ce era mai bun in relație, ea spunându mi ca numai rezonam. Ziua ei este săptămâna viitoare și nu știu dacă sa ii mai scriu la mulți ani.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu am fost casatorit 16 ani si nu i-am scris nimic de ziua ei.
La 2 saptamani dupa pronuntarea divortului.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ea a vrut despărțirea, nu mai are rost sa-i mai spui "La mulți ani"!

| Hyperion7 a răspuns:

Ii poți scrie, asta ca un semn de respect!

| Lupică27 a răspuns:

Eu in locul tau faceam o coliva, puneam o lumanare in mijloc o aprindeam ii faceam poza si o trimiteam cu mesajul la multi ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Madaxo97 a răspuns:

Poți sa ii scrii daca vrei, nu vad de ce nu. Dar sa nu ai o pretenție anume, sa iți răspundă sau altceva. Ii scrii la mulți ani și atât.

| Rux04 a răspuns:

Bună, eu te sfătuiesc să nu-i scrii. Ea a decis să vă despărțiți, nu mai aveți ce să vorbiți.

| abcdefg100 a răspuns:

Nu ii scrie. Faci mai mult caz dintr-un simplu "la multi ani" decat ar trebui. Daca ati rupt legatura care-i rostul? O vrei inapoi? Un 'la multi ani' nu o va face sa se razgandeasca. Nici nu ar trebui sa incerci s-o faci sa se razgandeasca, e mai sanatos sa treci peste.