| pitikmik a întrebat:

Cum pot sa imi dau seama daca un baiat tine la mine cu adevarat? De exemplu am un prieten de 3 luni, in primele 2 luni ne intelegeam perfect, eram nedespartiti si dupa o cearta ne-am despartit, iar apoi ne-am impacat, iar de cand ne-am impacat el s-a schimbat, nu mai petrece atat de mult timp impreuna cu mine.Credeti ca mai tine la mine? Inca o chestie.Noi am ajuns sa fim impreuna dupa o prietenie(eram cei mai buni prieteni), dar acum parca nici ca prieteni nu ne mai putem purta.Imi dati si mie un sfat.Ma mai iubeste?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate acea cearta l-a distantat de tine, acum pote s-a racit fata de tine, dar totusi din moment ce inca e cu tine, ma gandesc ca tine la tine, insa ar trebui sa vb.cu el serios si sa il intrebi ce e cu el si ce l-a facut sa se schimbe asa, ceva tot a patit ca e ciudat comportamentul lui...
DAca te iubeste sau nu, doar el stie, insa iubirea se simte, ar trebui sa iti dai tu singura seama daca chiar te iubeste sau nu; sau... poate are ceva probleme si el sau cine stie, poate trece printr-o perioada mai nefavorabila si cred ca o discutie serioasa ar fi cea mai buna, astfel veri vedea in functie de ceea ce iti spune, daca te mai iubeste.

| georgegs a răspuns:

Nu.ori.vrea.sa.te.faca.geloasa.ori.o.are.pe.alta...eu.zic.sa-l.intrebi.daca.te.mai.iubeste.asa.ar.fi.cel.mai.bine

| georgegs a răspuns:

Ok?

| Missy_4676 a răspuns:

O discutie serioasa intre voi doi este raspunsul la intrebarea ta.
Tu intrebi "Ma mai iubeste?" dar te-ai gandit "M-a iubit vreodata?"? Dragostea asta nu trece asa usor.

| xxx_5362 a răspuns:

Eu cred, ca ar trebui sa vorbesti personal cu el pe tema asta...si apoi, clarifica-te singura, ce-i in inima ta, daca intr-adevar il iubesti sau doar e o pasiune trec
atoare...

| laurica_9682 a răspuns:

Poate te iubeste. dar perioada voastra impreuna e mult prea scurta. nu stiu cat de mult este iubire si cat de mult atractie. daca spui ca ati fost prieteni foarte buni ar trebui sa stii cauza schimbari lui. prietenii ii citesti din ochi. incearca sa il alshi o perioada sa vezi ce schimbari au loc. daca te iubeste se va schimba inpoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa discutati serios, daca se comporta mai distant inseamna ca aceea cearta l-a afectat destul de mult.Stati si discutati in liniste ca sa ajungeti la o concluzie, sa stii daca mai merita sau nu sa fiti impreuna, caci altfel stati unul langa altul doar pentru a nu fi singuri si asa nu-si are rostu`.
Nu stiu daca te mai iubeste, probabil ca inca mai tine la tine, dar discuta cu elhappy