| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să mă las de masturbare? Vă rog fără miștouri.
Simt Nevoia destul de des și nu vreau sa mai fac.
Am 18ani.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți.

| mihai69 a răspuns:

Îmbătrânind.
După 75 de ani ori nu mai ai chef, ori nu mai poți...

| doctorandus a răspuns:

Ce vrei tu e anormal. Discuta despre asta cu un psihiatru.

| dullcat a răspuns:

Iar tu cu dilema masturbarii? Din moment ce ai zis ca nu faci parte din vreun grup extrem de religios mai ramane doar varianta ca esti troll.Altfel ai face ce simti nevoia in liniste, fara sa postezi despre asta de parca ai omorat pe cineva.

| GeorgeCazan a răspuns:

Îți pui mâinile în ghips.
Sau
Muncești pe șantier zi lumină.
Sau
Îți un job unde trebuie sa șoferi mult, gen șofer de cursă lungă.
Sau
Faci sport de performanță.

Sau înveți, dar la modul serios.

Toate sunt răspunsuri fără mișto.

Și nu, nu merge răspunsul cu "fă-ți prietenă"; tu ai deja prietenă, e mâna ta. Cu aia reală nu ai fi în stare de nimic.

Cât timp nu ai ocupație, stai pe banii părinților, probabil că nici școală nu prea, ce să faci și tu?
Ii dai în cap, că altceva nu ai ce face.

| anonim_4396 explică (pentru GeorgeCazan):

Salut! Dacă nu cunoașteți situația mea vă rog să nu mai îmi scrieți la postare,
1. Nu stau pe banii părinților.
2. Am școală + liceu în desfășurare.

| thebest909 a răspuns:

Practica alte activitati (sport, etc.) pentru a te deconecta de la acea dorinta. De lasat nu te poti lasa, eventual sa o faci mai rar, dar si masturbarea are beneficiile ei, dar cand o faci in mod potrivit, nu toata ziua.