| anonim_4396 a întrebat:

E normal să simt nevoia de masturbare la 18ani?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da deoarece suntr schimbari hormonale si corpul ajunge la maturizare inclusiv organele genitale se dezvolta

| dullcat a răspuns:

Da.E normal si mai devreme.Ai grija la igiena.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Eu dacă nu am m ai făcut o de 1lună e ceva de rău?

| iulia0514 a răspuns:

Da!

| anonim_4396 explică (pentru iulia0514):

Eu dacă nu am mai făcut o de 1lună jumate e un timp mult? Uneori simt nevoia foarte rău!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Da. 100%la100%. Și eu fac Masturbare. Masturbarea excesivă poate să-ți dăuneze sănătăți deci fă-o regulat ca omul nu abuza. Mai bine faci o Labă sănătoasă decât să mergi în locuri murdare care își vinde corpul pentru bani nu face prostia astasi greșeală asta Niciodată acolo merg doar oamenii care duc lipsă și au probleme serioase de Sănătatea.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Daa! Foarte multe schimbari hormonale, fierb hormonii in adolescență. Cand simti nevoia, fa-o, chiar este indicat sa elimini tensiunea asta, plus ca după iti ofera o stare de relaxare, de bine.
Fa-o cu limite, trebuie sa stii cand sa pui stop, nu ca un disperat.

| anonim_4396 explică (pentru RoxanaIoana108):

De câte ori și sănătos este recomandat să o fac? Eu dacă nu am mai făcut o de 1lună jumate este un timp mult?laughing))

| RoxanaIoana108 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu este neaparat mult. Când simti nevoia, o poți face, nu trebuie sa te abtii.
Recomandat este sa o faci atunci cand "ai chef", însă nu abuza de treaba asta. Poate duce chiar si la dependență

| anonim_4396 explică (pentru RoxanaIoana108):

Păi da dar prefer sa fiu un băiat curat nu murdar.

| anonim_4396 explică (pentru RoxanaIoana108):

Nu cred că e ok să-ți irosești acel lichid.

Răspuns utilizator avertizat