| Polert a întrebat:

Cum pot sa mai cresc in înălțime 10 cm ca nu știu dacă mai cresc? Am 16ani

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, mai poti creste in inaltime, fiindca ai doar 16 ani, iar baietii pot creste pana la 18, chiar 20 de ani.
Fa un sport (inot, baschet, volei, handbal), ca sa-ti stimulezi hormonii de crestere!
Atentie: sala nu este buna, fiindca inhiba hormonii de crestere. sala este recomandata dupa 20 de ani, cand cresterea ta in ianltime este deja incheiata.
Hrana sanatoasa, bazata pe multe fructe si legume proaspete si variate, ajuta la formarea hormonilor sanatosi, acre dau impuls cresterii si dezvoltarii tale, armonioase.
Asadar, fa ce trebuei acum, act mai ai o sansa, fiindca in doar cativa anisori ti se incheie cresterea si asa ramai, pana la batanete.

| Donsavas a răspuns:

Eu la 16 M am oprit din creștere

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Plot twist: nu mai cresti