| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot uita pe cineva? la care am tinut fff mult. si l.am iubit enorm:X in 2 ani:d. si el acum ma raneste...km poate el mai tare straight face

16 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti alte preocupari care sa te scoata din starea asta in care esti momentan, incearca sa-l eviti pe cat posibil, sa nu ai raspunzi la telefon, incearca sa-ti organizezi timpul in asa fel sa al uiti, nu merita, mai ales ca te jigneste.

| Artemiss a răspuns:

Il poti uita numai daca asta iti doresti cu adevarat.Nu te lasa calcata in picioare oricat de mult l-ai iubi.Cu multa tarie de caracter vei trece peste.Incearca sa iesi cat mai mult, sa fii mereu ocupata ca sa nu te mai gandesti la el.Repeta-ti de multe ori ca nu e bun pentru tine si meriti ceva mai bun.Ai incredere in tine si vei reusi, stiu ca e greu dar nu imposibil! succes

| deiutza_9183 a răspuns:

Pai ce poate fi mai rau decat sa fi ranit mai ales dupa 2 ani
dar cu trecerea timpului il vei uita incerca sa iti faci alt pretenu poate cine stie il vei uita trebuie doar sa iti doresti cu adevarat lucurul acesta
bafta

| Guitarlove a răspuns:

Ignora`l! Sterge orice lucru din calculator ce`ti aduce aminte de el! Iesi afara cu prietenele oh go on, distreaza`te, da drumul la muzica. Prosteste`te! Machiaza`te haios si fa`ti poze laughing. Pur si simplu fa lucruri care sa te distraga de la acel baiat big grin!

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Eu nu cred ca l-ai putea uita, pentru ca ati stat atata timp impreuna. O sati ramana un suflet toata viatasad

dar totusi iti urez succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

dar inca il iubesc sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In aceeasi situatie sunt si eu dar incerc sa fiu tare si sa uit. Daca vrei sa vorbim despre asta id meu e:alynamoldovan92. Daca tu nu vrei sa vorbim iti urez succes si ai grija de tine gandeste-te ca odata si odata vei fi si tu fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt exact in situatia ta numai ca exista totusi o diferenta eu am stat cu un baiat 1 an. Daca vrei sa vorbim despre asta id meu e:alynamoldovan92. Daca nu incearca sa fi tare trebuie sa treci peste incearca sa-l eviti.Iti urez succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o stare de moment nu stiu daca a fost prima ta iubire sau nu dar asa se spune prima iubire nu se uita el va ramane acolo in sufletul tau intotdeuna va fi ceva pentru tine aty stat 2 any dar lasa trecutul si gandeste-te la ce va fi nu la ce a fost nu trai in trecut iti faci mai mult rau priveste in prezent bucurate de ce ai si eu am fost si sunt la fel il iubesc si acum dar nu se mai poate a fost ceva frumos acum a ramas o simpla amintire asa e si la tine ai incredere in tine si ai sa vezi ca o sa poti trece si peste astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu niste probleme si chiar am nevoie de sfaturi.in fiecare zii plang si pur si simplu cred ca ma inseala adica sunt sigura...si nu pot sa ma despart dde el tin prea mutl la el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar am si eu o problemacrying imi place de o persoana mai mare decat mine si mi-a spus ca nu am nici o sansa cu ea si acu ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cunoastem sufletul omului nici macar 1%. oricat am vrea sentimentele tot nu le putem stapani, in totalitate... iubesc o fata foarte mult, desi am petrecut impreuna cateva ore. nu o pot uita pentru ca nu vreau. sper sa merite. succes... te iubesc GYA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

VIS Nu cunoastem sufletul omului nici macar 1%. oricat am vrea sentimentele tot nu le putem stapani, in totalitate... iubesc o fata foarte mult, desi am petrecut impreuna cateva ore. nu o pot uita pentru ca nu vreau. sper sa merite. succes... te iubesc GYA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie si am stat doar 9 luni impreuna si nu il pot uita nu cred ca vei reusi daca vrei sa vb id meu este p_pisi62. oricum succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai vede ca suferi si de aia te raneste, daca l-ai trata cu indiferenta te asigur ca ar inceta sau mai mult, ar veni sa-ti ceara iertare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El vede ca tu suferi si de aia te raneste...incearca sa-l tratei cu indiferenta si vei vedea ca inceteaza sau chiar vine sa-ti ceara sa-l ierti si sa va impacati