| Sevilla a întrebat:

Daca n-am tinut post si maine vreau sa ma impartasesc, are ceva? am 16 anibig grin
D-au funda!

10 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Salut si multi inainte!
SCuza ma ca ti zic dar nu crezi ca ai o varsta destul de inaintata? La 16 ani am impresia ca nu te va putea impartasi! Te mai consideri copil? ok..nu esti major dar banuiesc sa nu ai pretentia sa te impartaseasca daca nu ai tinut post!
Sa ne tii la curent..si sa ne spui ce s-a intamplat ok?
Incearca si vezi poate vei gasi un preot mai milostiv si te va impartasi! Asta pentru ultima oara Cu siguranta data viitoare nu te va impartasi! De spovedit stii ceva? Stii ca inainte de Impartasanie este nevoie si de spovedanie..asta inainte dupa ce ai tinut post si ai facut fapte bune si milostenie...dar cred ca esti depasit de tot ce spun eu acum!
Totusi te sfatuiesc sa mergi la cea mai apropiata biserica de unde locuiesti si sa incerci sa te impartasesti! Dar sa nu care cumva sa minti inainte de impartasanie cum ca ai fost si spovedit si ai tinut si post!
Impartasania nu va mai avea nici un efect!

Succes!

Ps.big grinata viitoare cand vei mai vrea sa te impartasesti., Pregateste ti sufletul tau dinainte cu post si rugaciune. Fapte bune si multa milostenie! ok?

Paste Fericit!

| piTiCcu a răspuns:

Din cate stiu eu, nu prea are nimic.

| deadwillow a răspuns:

Eu zic ca nu are nimic...dar sunt preoti (ca al meu) care fac pe nebunii si iti trantesc frumusel usa in nas si te mai fac si cu ou si otet ca n-ai tinut post.

| Ralucaaa6 a răspuns:

Nu are nimic. Dar maine cand te impartasesti sa nu mananci nimic, pana dupa impartasanie.
Bafta kiss

| lolz1 a răspuns:

Nu are absolut nimic! te poti impartasi daca simti nevoia indiferent daca ai tinut sau nu post desi la 16 ani trebuia sa incerci sa tii big grin
Dar POTI! funda?

| jeffdragos a răspuns:

Frate eu sunt cel mai bisericos, pe draq rolling on the floor n-are absolut nimic eu in fiecare an ma spovedesc inainte de inviere nu are nimic frate
bafta la spovada

| Sevilla explică (pentru jeffdragos):

Dar eu m-am spovedit, vreau sa stiu daca e bine sau nu sa te impartasesti daca n-ai tinut post!

| jeffdragos a răspuns (pentru Sevilla):

Te poti impartasi dar sa nu mananci nimic toata ziua

| Sindiiii a răspuns:

Nu, n-are nimic

| muzicabuna a răspuns:

Cum sa te impartasesti daca nu ai tinut post?!