| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti agata o fata pe strada pe care n-o cunosti?
Nu stiu daca mai tine faza cu, cate e ceasul? asta era prin anii 80 90.
Dar acum?

9 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Uite asa: http://www.youtube.com/watch?v=H2NKw7VlNaQ glumesc evident. uite cum faci...mergi pe strada cu o harta in mana (harta sa aiba si locuri publice gen baruri, cinematografe etc) si o intrebi, nu te supara unde vine barul asta de pe strada asta? (ceva un bar prin zona da sa fie trecut si pe harta, tu bineinteles ca stii dinainte unde este situat) si ea o sa iti zica strada, mai schimbi un zambet, o privire, ii spui woow ce zambet dragut vrajeala etc.si spui ca nu stii unde vine si daca poate sa iti sa mearga cu tine, sau macar sa iti arate unde e ca nu esti din localitate eventual poti sa spui ca esti din alta tara (mare atentie sa spui o tara gen Croatia, polonia, nu tari foarte cunoscute pentru ca s-ar putea sa stie limba si atunci ai imbulinat-o sau sa rada si sa fie a ta e cu dus intors) vezi daca vrea sa vina. daca nu ii ceri un id de mess daca nu incerci la alta ca e plin pamantul de fete.

| Atotstiutorul a răspuns:

Da tru, dar doar asa pe moment ca sa dea bine, dupa aia n-are importanta

| Emena a răspuns:

Buna.esti draguta. da`mi si mie id`ul tau/nr tau.

| Emena a răspuns:

Daca te injura? treci mai departe
Daca nu e de acord? la fel, treci mai departe
Si ce daca are prieten. tu vrei din prima sa va combinati? o sa fiti prieteni.pe parcurs o sa se desparta si daca este, va combinati

| Bianca26bb a răspuns:

Uite ...eu spun ca cel mai bine nu o iei direct cu : buna, esti draguta, vrei sa fim prieteni?, pentru ca se poate speria.
Poti sa ii zici asta mai pe ocolite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca e draguta. cere-i id-ul sau numarul de telefon. Daca se da mare pe langa tine inseamna ca vrea sa te faca sa fii cu ea, atunci e momentul sa-i zici ca o placi(asta sa faci cand sunteti fata in fata dupa ce ai ajuns sa o cunosti BINE ). In concluzie daca vrei o relati de durata trebuie sa ii fii intai prieten, apoi iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cere-i id-ul sau numarul de telefon. Mai intai trebuie sa-i fii prieten daca vrei o relatie de durata. Daca se da mare inseamna ca vrea sa te faca sa fii cu ea. Intra in joc si incepe sa-i faci complimente(asta ne place noua fetelor). Apoi zi-i ca o placi. Ar trebui sa fii fata in fata cu ea.Alt semn ca te place poate fii si timiditatea. aceasta intalnire se poate incheia cu o imbratisare(ia-o usor! Nu-i da french din prima sau te va crede pervers! N-o saruta decat daca vrea si da-i un sarut fara a folosi limba! Altfel va crede ca esti un bolit de curse care merge cu 300 mile pe ora). Asa o tragi direct in capcana! Aaa si a doua intalnire sa fie la un restaurant bun si daca nu te deranjeaza plateste tu.Incet incet va veti prinde in mrejele iubirii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si cum sa ii ceri la una pe strada direct?
Daca ma injura?
Apropo Daca ii ceri id-ul/nr de telefon si daca nu e de acord?
Credeti ca toate sunt de acord in a avea o relatie?
Sau daca are prieten? Ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atotstiutorul Si daca totusi te combini cu ea pana la urma doar no sa te prostesti vorbind in alta limba toti o sa-ti dai in petec sa vorbesti romana, mai bine zici din prima ca esti din orasul respectiv si ca nu cunosti barul decat sa zici ca esti dintr-o alta tara.
nu?