| Larisa_5606 a întrebat:

Cum poti face gelos un baiat care te-a refuzat.Multumesc.

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu poti sa il faci gelos pentru ca nu ar fi. daca te-ar vedea cu alt b ar fi chiar bucuros ca a scpat de tine.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Intai inveti ca in viata nu ti se cuvine totul. Apoi inveti sa respecti alegerile celorlalti. Apoi inveti ca orgoliul n-o sa-ti aduc nimic bun. Dupa care cauti sa ai un aspect ingrijit, o tinuta feminina si sa te porti ca o fata educata si abia la urma cauti compania unor baieti agreabili dintre care vei putea alege unul care te place. Atunci vei fi mai fericita si baiatul care te-a refuzat poate va fi gelos, dar nu mai are importanta pentru ca refuzul lui deja va fi insemnat pentru tine ocazia sa devii mai buna.

| Klepto a răspuns:

Iti dai seama? Prostanacu ala nu a vrut sa iasa cu tine... sa i se taie capul.
De ce naiba trebuie ca sa-l faceti gelos/sa o faceti geloasa? Nu a vrut cu mine? Bine pa atunci si gata.
Daca tu vrei sa-l faci gelos, daca tu vrei sa depui efort ca el sa sufere oleaca, inseamna ca este o persoana importanta in viata ta, de merita atatea sa-i faci.

Lasa copilarismele, lasa orgoliu de calibru mare, coboara de pe piedestalul ala pe care te-ai cocotat singura.

| Marijuana a răspuns:

Nu poti sa-l faci gelos. Atata timp cat el te-a refuzat rezulta ca nu-l interesezi, nu`i pasa ce faci, ce zici, cu cine umblii deci indiferent de ce o sa faci pe el nu o sa-l intereseze. Las`o balta happy

| razvascump a răspuns:

Nu ii mai acorda atentie happy incearca sa iti faci alt prieten numai la misto ca sa il faci geloshappy:X si atat:* Mult Norocwinking FUnda

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Daca te'a refuzat lasa'l...o sa vina el la tine cand va fi tarziu

| Angelofdarkness862 a răspuns:

Nu are nici un sens sa faci gelos un baiat care nu te place sau care te-a refuzat rolling on the floor)

| Bettw a răspuns:

Buna larisSa baiatu acela se vede prea bagath in seama... mai bine comportate cu el cu indiferentzZa. oricum gelos nu krd ca.l poti fake pentru ca nu simnte nimic pentru uh. j daca te.a refuzath sigur nu te place. Sau fa tot posibilu sa stai ca un bun prieten de.al lui. daca vei sta cu el sigur il faci macar un pic gelos... sper ca te.am ajutath FuUnda.plzZ.puppy dog eyes;-)

| briquette a răspuns:

Din moment ce te-a refuzat inseamna ca nu-i pasa, asa ca degeaba incerci sa-l faci gelos ca nu va fi

| 0ffliner a răspuns:

1. Sa-ii zici ca are o putzulica mica sau de 4 cm.winking
2. Sa te saruti cu prietenul sau.
3. Sau sa faci ca pe el sa nu il mai placa fetele.
ps. doar (2) e de gelosie dar altele sa planga happy

| cristyblue1999 a răspuns:

Marijuana are dreptate. Pe mine a incercat o fata sa ma faca gelos dupa ce am refuzat-o. Sincer, nu incerca findca nu-i pasa de tine si nu o sa fiti niciodata impreuna!

| totulsaunimic a răspuns:

Pai depinde.in care lucru te-a refuzat. daca ti-a refuzat dragostea inseamna ca nu-i pasa.dar indiferenta ajuta de cele mai multe ori.a primit prea multa atentie de la tine