| lavyyy_6110 a întrebat:

Cum poti trece peste o despartire mai usor? au trecut 3 luni si inca nu am putut trece.

Răspuns Câştigător
| Reality91 a răspuns:

Salut, este greu sa depasesti asa momente cind persoana respectiva ti-a placut mult, si poti spune chiar ca o iubesti, eu tot m-am despartit acum 2 saptamini de iubita mea, am iubit-o o iubesc si cred ca inca o voi iubi mult timp dar i-am dat voie sa plece, cel mai bun remediu este sa-ti gasesti permanent o ocupatie sa nu-ti ajunga timp deloc sa te gindesti la asta, esi cu prietenii incearca si te distreaza si mereu zimbeste important este sa scapi de depresie, cel putin eu asa fac, si cred ca am trecut usor peste asta, sper ca sfatul meu sa te ajute......succes

| lavyyy_6110 explică (pentru Reality91):

Stiu ca e greu. mai ales ca mai tinem unul la altul.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Reality91):

crying((((( wof

7 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Cu vointa poti trece peste orice.

Bafta!

| Christtine a răspuns:

Probabil ar trebui sa incerci sa iesi cu prietenii la un suc. la o caterinca. Asa poate o sa cunosti si un baiat, care te va ajuta sa il uitihappy si iti va acorda atentia de care nu ai avut parte in ultimele 3 luni.

pupii:*

| KraddyQ a răspuns:

Cam asa trec eu prin asta, si e dureros straight face

| Kristini a răspuns:

Se pare ca ai tinut mult la el.straight faceDar din pacate totul s-a terminat si tu trebuie sa-ti continui viata ca si inainte sa-l cunosti pe el.:d Incearca sa nu te mai gandesti la el, sa iti ocupi timpul cu ceva[sa iesi cu prieteni, sa mergi undeva unde iti place]si cel mai important incearca sa gasesti un alt baiat. Sper sa te ajute si sa-l poti uita.:X

| Kristini a răspuns:

Se pare ca ai tinut mult la elstraight faceDar acum trebuie sa treci peste si sa-ti continui viata ca si inainte sa fi cu el.big grin Incearca sa nu te mai gandesti la el si sa-ti ocupi timpul cu ceva placut si cel mai important incearca sa gasesti un alt baiat. Sper sa te ajute sfaturile mele.:X