| SoranaCs a întrebat:

Cum poti trece peste o veche relatie? Cum il pot uita? am incercat sa fiu cu alt baiat dar tot la el ma gandesc. au trecut 6 luni de la despartire si am fost impreuna 8 luni jumatate. dau fundita.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer daca ai tinut la aceea persoana si ai iubit-o, cu greu poti uita aceea persoana.Chiar daca au trecut 6 luni, o persoana la care am tinut nu o putem uita atat de usor.Atat timp cat am investit sentimente si am dat tot ce este mai bun din noi pentru a ne fi bine.
Si eu trec prin asta acum, numai ca la mine sunt 3 saptamani,dar mie inca mi-e greu, si simt mereu ca totul parca s-ar fi petrecut ieri.
Nu poti fi cu altcineva atat timp cat inca nu poti uita persoana cu care ai fost.Te-ai minti singura, si iti vei face si mai mult rau. Poti fi cu altcineva in momentul in care te simti tu pregatita si stii ca ai reusit sa treci peste, pana atunci nu se poate.
Incearca sa stergi tot ce tine legat de el, sa nu te mai gandesti la el.Stiu ca este cam greu, dar trebuie sa ai multa vointa si ambitie.Nimic nu este imposibil daca ne propunem ceva.
Ridica-te de jos, si incearca sa mergi inainte, usor usor.Doare astazi, doare maine, dar in timp durerea se va duce, si vei fi mai bine.
Tine capul sus oricat de mult te doare.Fi optimista,si spre uimirea ta, vei reusi.
Esti puternica, si trebuie sa te gandesti ca va urma un nou capitol in viata ta, care va fi mult mai bun decat a fost acesta.
Bafta si ai grija de tine!
Si inca ceva : nu privi niciodata inapoi, ci doar inainte cu fruntea sus!

14 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ai greşit.
Nu aşa merg lucrurile.
Nu îl poţi uita cu un alt băiat.
Ia-ţi tot timpul de care ai nevoie să te refaci după relaţia asta.
Şi apoi vezi ce-i de făcut.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Si daca totusi il iubesti asa de mult.
Intoarce-te in timp si spune-i
Timpul nu-i pierdut
Poate pacea se va instaura in inimile voastre.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Odată ce a plecat, nu se mai întoarce...
Timpul e pierdut.
A existat cândva o şansă.
Dar s-a spulberat.
Şi dacă el are pe cineva acum?
Cum ai mai putea vorbi cu el?
Putea să rămână.
Sau să nu...
A fost alegerea lui.
Şi a ales să plece...
Acum rămâi doar tu.
Minţindu-te că o să treci peste.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

SUPER! mi-a placut

Si ar trebui ca toate povestile sa se termine la fel?
Se despart si o iau pe drumuri separate
Amandoi sufera in tacere ca doi prosti, si ea si el
Iubirea nu se consuma nici in moarte
Asa ca tanara si singura domnita...
Incalca-ti principiile si-ncearca
Poate inca te iubeste si-o sa-i placa
Si-n genunchi la tine are sa se intoarca

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Niciodată.
Căci a rostit ultimele cuvinte.
Încă îmi sunt întipărite-n minte.
Eu nu sunt...
Eu nu sunt... fata
Lângă care
El ar putea
Fi
Fericit...
Însistând, nu o să câştig nimic.
Ci doar timpul o să-l pierd
Şi o să scad în faţa lui
Mai mult decât deja.
În versuri eu mă regăsesc
Aşteptând poate o minune
Şi cu stilou-n mână
Un gând are renume...

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Si chiar daca in vis vede a sa fantasma dulce
Tu spui ca ar trebui sa rabde si sa uite
Dar,
suferinta-i mult prea mare
cand lasi orgoliul sa-ti stea in cale
si va veni o zi cand regretul ii va spulbera
si in tandari le va transforma toata inima.
Tu esti fata langa care el ar muri cu...
zambetul pe buze.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Doar în vise!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Si vezi ca ne ia la injuraturi sorana acumlaughing

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu cred, pare o fată drăguţă ce are mult lucruri de spus.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Da,de mama si de tata.

| Suck a răspuns:

Nu uitarea e solutia, cand vei accepta ca l-ai pierdut atunci o sa dispara si suferinta.

| SouLIce a răspuns:

As vrea si eu o solutie pentru problema asta
Si eu ma gandesc la ea in fiecare zi sad. Prin ce treci tu, trec si eu
Sincer timpul cred ca este singura solutie

| Kettolix a răspuns:

Timpul iubita, tmpul. IEsi cu fetele in oras si incearca sa iti iei gandul de la el. Hug XOXO

| Lulilu a răspuns:

Doar gândește-te ca nu el e alesul! Nu Ilia iubești/nu te mai iubește? Gata! Iesi in parc si gândește-te la toate chestiile rele care le-a facut, așa te gândești la el in rau si il uiți!☺️