| anonim_4396 a întrebat:

Cum procedați când v-a înșelat iubitul/iubita?

18 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E simplu...ne spunem "pa".

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt genul care sa dau a doua sana, asa ca, i-as trage un sut in fund si adios!

Un curvar daca a inselat odata, va insela intotdeauna, fiindca omul nu are respect pentru tine si nu se va schimba niciodata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Improvizez.
Cu siguranta nu o iau de nevasta.

| dullcat a răspuns:

Mi-as vedea mai departe de propria viata.

| relian a răspuns:

Te inseala cu ce anume, cu gindu, cu privitul, sau despre ce vorbesti?
Daca te inseala sexual, atunci dao la jalea, fai vint, nu o mai primi, nu merita, aia nu-i femeie pentru un singur barbat, tu daca esti normal, no sa fie bine, asa o sa faca mereu.

Asta arata si ca nu-i place de tine, ori cum arati, ori cum esti la pat, asa ca femeia merge sa ia de la altul ce iti lipseste tie laughing
Se intoarce la tine, singurl motiv, pentru ca esti un om bun, sau pentru ca cei la care s-a dus ea, nu o tin de buna, o folosesc numa si la revedere.
Ea se vede singura, hai la fraier, lasa ca ala ma vrea oricum laughing Asa ca e alegerea ta cu cine vrei sa stai sa fii.
Dar te vor vorbi toti oamenii pe la spate ce pampalau esti, ca femeia ta si-o trage cu care apuca.

| Hyperion7 a răspuns:

Adio big grin

| sammie a răspuns:

Plang putin gandindu-ma la cate momente frumoase am petrecut impreuna si dupa aceea ma doare in c*r de el ca stiu ca oricum nu se mai gandeste la mine si nu ma mai iubeste. happy

| sammie a răspuns:

Sunt firea aia care trece mai repede peste o despartire. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ipotetic vorbind?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Depinde cu cine, de ce (în unele cazuri vinovat nu este cel care înșeală) ș.a.m.d
Nu se poate răspunde la întrebarea aceasta fără o situație explicită ca exemplu

| Simina_Simina_ a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă înșală, dar se întoarce la mine!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Cel înșelat este cel ce înșală nu cel înșeltă.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Eu orice ar fi și sar întâmplă voi rămâne același în continuare eu rămân loial orice ar fi indiferent ce ar fi rămâne mie loial rămân loial omul care îl iubesc cu Adevărată rămâne loial inimi pe care o iubesc cu Adevărată căci ia este tot ce pot sa iubesc cu Adevărată pe lumea asta da cu Adevărată sa ma facă fericit cu Adevărată vocea ei glasul ei felul. în care vorbește se exprima obraji cuvintele cum le pronunță la nervi happy ia ma face sa trăiesc cu Adevărat și sa fiu fericit cu Adevărată ia este totul ia este fericirea Adevărată cu Adevărată. Restul sa ia foc sa ardă nu ma interesează și punct.

| FindMyName a răspuns:

E simplu, te desparți de el/ea și mergi mai departe! Nu se va schimba niciodată chiar dacă îți va spune asta.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Nu cred ca as putea ierta, l.as părăsi.

| hipotronic a răspuns:

Salut. Cred depinde foarte mult de la un caz la altul, infidelitatea nu înseamnă doar că a făcut sex cu altcineva ci poate însemna de pildă atunci când suntem mințiți sau nu mai primim atenție, repsect

Cel mai probabil te referi la infidelitatea sexuală pentru că deși sunt mai multe tipuri de infidelitate, cel mai mult se pune accent pe cea sexuală

Într-o manieră ca asta e necesar să ne dăm seama că și noi am contribuit într-o oarecare măsură la infidelitatea partenerului, poate n-am mai fost la fel de prezenți, am nelgijat multe aspecte importante pentru partener și așa mai departe

După care discutând deschis cu partenerul vedem ce altceva a mai dus acolo

Poate e vorba de o relație care nu a funcționat niciodată de fapt sau poate e vorba doar de un episod peste care se poate trece, de aceea depinde foarte mult de la o situație la alta

De foarte multe ori aici pe TPU oamenii au impresia că toate lucrurile se pot rezolva cu o întrebare și un răspuns, ceea ce este o iluzie

Până și într-o psihoterapie pe termen lung ai nevoie de foarte mult timp ca să atingi rezultate, mai ales aici cu întrebările și răspunsurile

Mult succes în orice caz

| shookdazed a răspuns:

In ziua de azi e ceva normal, mai bine stai singur decat sa suferi.

| HarryM77 a răspuns:

Plangi 2,3 zile și după trece, desi ar fi mai bine sa nu se intample