| nicku92 a întrebat:

Cum sa conving, caci isi doreste relatii, dar simte presiune, si un fel de frica?

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Cum sa o convingi sa fie cu tine, cand de fapt vrea dar si nu vrea, ii este frica deoarece experientele celelalte n-au fost pe seama asteptarilor ei?

Pentru inceput, nu o convinge.
Arata-i, demonstreaza-i prin fapte ca poate aeva incredere in tine, fi rabdator si nu o presiona. Lasa ca lucrurile sa se intample de la sine.

| nicku92 explică (pentru Amelya02):

De la sine si se intimpla...dar este asa de nedecisa...
imi voprbeste... intr-o zi intr-un mod, in alta... zi, in alt mod. nici nushtiu ce mai doreste

| Amelya02 a răspuns (pentru nicku92):

Daca este indecisa, atunci las-o sa se decida singura. Nu o ajuta, nu o influenta in niciun fel.
Nu o baga in seama des.
Ori incearca sa iasa in evidenta, ori nu stie ce vrea/ cum sa procedeze, ori are multe pe cap si nu ii sta gandul la asta!

| nicku92 explică (pentru Amelya02):

Multumesc pentru sfat.da desigur iubeste atentia ai dreptate, si eu prea mult ii trag atentie ei. (((

| Amelya02 a răspuns (pentru nicku92):

Fi mai indiferent si tu, nu te arata " in limba " dupa ea.

6 răspunsuri:
| k_7073 a răspuns:

Atat de prost ai pus intrebarea ca nici nu ma chinui sa-ti raspund
Fundita happy

| k_7073 a răspuns:

Incearca cu sindromul stockholm laughing))