| ciupercutaalbastra a întrebat:

Cum sa fac sa ii placa unui baiat de, mine lui cred ca ii place de o colega sa incerc sau sa renunt si cum stiu daca lui ii place de mine?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Un baiat place o fata, fata place si ea baiatul. Frumos, daca nu te-ai baga tu. Restul nu mai conteaza.

| December a răspuns:

Daca doar crezi ca i place de o colega si nu i-ai vazut mai mult timp imrepuna, sau sarutandu-se, atunci poti incerca sa vorbesti cu el. Incearca sa-i atragi atentia prin anumite gesturi, bineinteles fara sa fortezi nota. Vezi ce reactie are. Poate se va orienta spre tine. happy. Dar repet: asta merge sa o faci daca esti sigura ca nu e in vreo relatie cu colega respectiva.

| teosbeos a răspuns:

Incearca sa te bagi in vorba cu el. Afla mai multe lucruri ce il intereseaza si poate i ceva in comun cu el. Cel mai bine este sa-i afli pasiunile. De fiecare data cand il vezi zambeste-i frumos, dar nu exagera ca apoi vei deveni penibila. Flirteaza cu el! Cu cat ii atragi mai mult atentia, dar pringesturi fine, vei intra in gratiile lui. Fii draguta cu el, poti sa il ajuti la teme... Daca vei face asa el va veni la tine. Cred ca, daca va incerca sa se apropie de tine, te place. Multa bafta!