| AddeAndre14 a întrebat:

Incerc sa fac un baiat sa ma placa pentru ca vreau sa fiu cu el ...de multe ori baietii de care imi plac nu ma plac dar ceilalti pe care nu ii plac ma plac...deci totusi ce sa incerc? a fost cu o fata iar acea fata imi spune intruna ca nu am sanse cu el,iar alta fata de la scoala spune ca pe ea o place, ei bine nu stiu ce sa cred, daca astea sunt adevarate cred ca o sa sufar si mai mult decat de cand mi-a zis.Eu mi-am promis mie ca nu o sa renunt asa usor, Chiar imi place de baiatul ala si la cum vb cu mine pe mess simt ca ar putea fi ceva intre noi love struck Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai timp in viata pentru dragoste, acum e prea devreme sa te implici in asa ceva.

| strengaritzza a răspuns:

Daca el nu te place, degeaba te strufoci. Sa stii ca de multe ori asa se intampla.
Dragoste cu sila nu se poate. Daca faci chestia asta, fortat, doar asa ca iti place de el, si el la un moment dat va ceda, tu vei suferi. Pentru-ca un baiat nu sta mult cu o fata pe care nu o place extrem de mult. Se va plictisi repede de tine si tot tu vei suferi.

Asta este sfatul meu. Lasa-l.