| AndreeaRullz a întrebat:

Cum sa-i spun ca-l iubesc?love struckSuntem prieteni ff buni, ne intelegem super+ca a inceput sa flirteze putin cu mine...

21 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Lasa-l pe el sa-ti spuna ca te iubeste, este mai romantic.
Ah, iubire, iubire de ce te grabesti asa de mult, mai ai rabdare putin, vine si clipa ce o astepti, clipa cea mare, pretuieste deocamdata prietenia, este o floare asa de rara, chiar pe cale de disparitie.

| seby8873 a răspuns:

5 moduri prin care sa ii spui te iubesc:

-Lasa-i un biletel
-Imbratiseaza-l
-Ofera-i un cadou neasteptat
-Tine-l de mana
-Asculta-l

| Smarandica a răspuns:

In primul rand nu asculta ceea ce zic cei din jurul tau, fa ce-ti spune inima si Nu te pripi caci, stii tu.graba strica treaba. Succes!

| Smarandica a răspuns:

Faci ce crezi tu ca e mai bine! Fara sa tii contde parerile altora thinking >big grin

| cosima11 a răspuns:

Depinde cum simti ca il iubesti.ca pe un prieten sau ca pe un iubit?
flirteaza si tu cu el si vezi ce o sa se intampla.numai ca, din pacate majoritatea relatiilor de prietenie se destrama dupa ce se incearca o relatie.

| Green a răspuns:

Eu iti zic sa nu ii spui: "stii cat te iubesc eu? " crede-ma se sperie.
o prietena foarte buna de a celui mai bun prieten al meu exact asa si el s-a speriat si mi-a zis ca acea fata e "nebuna" si "dusa". deci flirteaza si tu putin cu el. si vezi ce se intampla.
succes! happy

| another_emo_girl a răspuns:

Cand esti numai cu el, si se lasa un moment de tacere zii deodata ''bah da bou mai te'o mai lasat mama natura... tu ink nu te-ai prins ca te iubesc, nu?''. si vezi ce reactie are.

| love4u a răspuns:

Daca iti doresti intr-adevar sa fii cu el, si il iubesti, poate, daca prinzi ocazia de a il prinde singur, ii poti spune, nu e nimic rusinos happy

| Danny_2491 a răspuns:

Eu is de acord cu hiphopbeatz: rogal frumos sa fac ceva pentru tine, gandeste-te si tu cam ce, ceva maruntsishuri, si la urma ii spui: multumesc draga, te iubesc... sh el poate satsi spuna: serios? sh tu spune-i ca da. De la inceput totul va fi o gluma dar cu timpu va transforma toata asta in ceva mai serios. Sau pursisimplu scrie-i un mess.

Succes

| hiphopbeatz a răspuns:

Pai esti cu el, sau iti doresti sa fii cu el, sau nu iti doresti si iti este doar prieten bun? Asa, daca iti este doar prieten foarte bun, foarte simplu: cand face un gest nais, te ajuta ii poti zice ceva la modu' :"stii cat de mult te iubesc eu pe tine?"

pace!

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Asta depinde de relatia ta cu el. eu zic sa fii directa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Listen to your heart, raspune"provocarilor"daca a inceput sa flirtreze cu tine.Nu stii niciodata ce poate iesi din astahee hee Iti spun din proprie experienta, chiar daca"povestea mea e una ceva mai complicata"happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia spune'i : Astazi sunt sclava ta, spune-mi ce sa fac pentru tine?
Vezi reactia luihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce crezi tu ca e mai bine ! Fara sa tii contde parerile altora thinking >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai nr lui de tel trimitei sms si daca simte acelasi lucru iti va raspunde!(asa am facut si eu a mers;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru imi placea de in baiat dar nustiam daca el ma place si eram foarte buni prieteni si nustiam cum sa ii spun acum o saptamana o fata i-a zis prietenei mele ca il place dupaceea i-a spus in fata ca il place si mereu ii zicea ca e nebuna ca e obsedata de el si-a loat si carioci ca ale lui a cautat tot bucurestiul carioci la fel ca ale lui deci nu ii spune ca il placi eu am facut in asa fel l-am intrebat pe cine iubeste el mi-a zis ca pe nimeni l-am mai intrebat o data si mi-a marturisit adevarul adi ca ma place dupaceea i-am spus si eu ca il plac si chestia asta nu a afectat prietenia noastra si mai ales ca suntem colegi de clasa din contra acum suntem mult mai apropriati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt in aceiasi situatie ca si tine numa ca eu sunt baiat suntem prieteni foarte buni dar am prins-o intr-o situatie nasoala cind era foarte suparata i-am spus ca o plac si totul s-a schimbat a spus ca si ea ma placea da nu a avut tupeul sa-mi spuna ca era frica ca n-o sa mai vb cu ea stai linistita ca o sa mearga daca ii spui in fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cre ca daca esti in clasa cu el trimitei un biletel in ora si iii zici ce simpti prin bletel poti sa ii zici ce crezi tu despre el. atunci nimenea nu-ti va invada intimiteatea asa am facut si eu si a mers si acum is cu el de 8 luni incearca

| madalina_5722 a răspuns:

Trebuie sa-ti iei inima in dinti.Colega mea asa a facut si chiar daca tipul a refuzat-o macar a incercat.

| denismihaita a răspuns:

Incearca sa stai cu el incat sasi dea seama ca il placi. si daca ai nr lui de tel ia-ti inima in dinti si scrie-i un SMS sau Sunal si intreaba-l daca te place.

| purpule a răspuns:

Asculta ...demonstreaza ca tii la el,nu e nevoie sa astepti sa-ti spuna el doar fal sa aiba incredere in tine ca in nimeni altcineva si asculta-l si daca iti cere sa-l ajuti nu refuza, dar ai grija sa nu-l lasi sa detina controlul, fa-l sa vada si sa creada ca esti sigura pe tine asa o sa vada sa nu te poate controlawinking