| smilerz19 a întrebat:

Help! Eu am un amic care este mai mare cu un an decat mine. A fost un simplu amic, dar cand m-am despartit de prietenul meu si am suferit m-a ajutat mult si am devenit cei mai buni prieteni. Ma ajuta in orice problema si stie sa ma sculte. Ne intelegem foarte bine. Dar acum, cand mi-am revenit din starea acea de suferinta incepe sa flirteze cu mine, ma ia de mana, o data m-a pupat pe obraz, ma imbratiseaza de fiecare data cand ne vedem. Noi ne vedem in fiecare zi. Dar acum 2 zile, a zis ca vrea sa imi zica ceva si ca vine la mine. Apoi a sunat iar sa anuleze pentru ca avea o urgenta. Maine trebuie sa ne intalnim sa imi spuna. Dar cred ca ma va intreba daca vreau sa fiu cu el, asa mi-a zis o colega. El e foarte dragut, si il iubesc mult chiar tin la el. Dar il iubesc ca pe cel mai bun prieten si nu vreau sa stric tot. Daca voi fi cu el nu ii voi mai putea spune totul si chestii de genul asta. Pana acum nu am mai avut secrete, dar deja incep sa apara cel putin din partea mea. Si daca as fi cu el m-as simti foarte prost, as fi o egoista pentru. ca as fi cu el doar ca sa il uit pe celalalt. Nu il pot nici respinge pentru ca atunci probabil ca ma va uri. Dati-mi un sfat, pls!

Răspuns Câştigător
| ukume a răspuns:

Dragostea si iubirea trebuie sa fie din ambele partzi, dar el poate urmareste si alceva asa ca nu ceda in fata lui.

2 răspunsuri:
| smilerz19 explică:

Pentru ca mi-e frica sa nu ia totul ca pe o respingere totala, si sa ma urasca...

| Tot.Eu a răspuns:

De ce nu ii spui toate astea lui?