| Kreigher123 a întrebat:

Cunosc o fata suntem buni prieteni am făcut si dans impreuna, de o saptamana ne intelegem super bine vorbim aproape in fiecare zi si a inceput sa imi placa de ea dar nu stiu cum sa ii spun

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Ii trimiti un sms
" Nu stiu cum sa incep, cum sa-ti zic, dar am inceput sa ma indragostesc de tine pentru modul in care ne intelegem si cat de mult imi placi. As dori sa fii cu mine, sper sa-mi accepti propunerea "

| adriang95 a răspuns (pentru Dianaㄨ):

De ce prin SMS-uri? nu e mai normal, rational, natural si emotionant daca o spune fata in fata?
Mai bine, ca reprezentant al unui site de profil, ar fi trebuit sa ii spui cum sa scape de timiditate, nu cum sa faca un gest frumos, dar care poate fi interpretat gresit de fata... Nu ar fi fost mai bine daca ar fi mers la ea cu un trandafir de care este legat un biletel pe care sa scrie mesajul pe care l-ai propus?

| Dianaㄨ a răspuns (pentru adriang95):

Inainte de toate, sunt OM. Nu doar reprezentat al unui site de profil sau alte lucruri de genul.
"Ii trimiti un sms" era doar un mod de a spune "comunica-i mesajul: ". El alege cum, daca prin sms sau fara, in raspunsul meu am vrut sa subliniez mesajul pe care trebuie sa i-l spuna.
Si, depinde de relatia dintre ei modul in care el o abordeaza. Dupa detaliile din intrebari, la fel si raspunsul.

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Sau altfel*

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu mai fi bleg, daca ea vorbeste cu tine in fiecare zi crezi ca o face din cauza ca nu-i place? Invit-o undeva la un suc, intr-un parc si fara declaratii imbecile.

| Kreigher123 explică (pentru harciog):

Unde la carciuma suntem la sat

| harciog a răspuns (pentru Kreigher123):

Nu mai, undeva unde sa existe un balcon sau macar o balustrada si el sa stea in genunchi sa-i recite tot ce a scris Sheakspeare si cind e aproape de final ea sa vada ultimul tuciuriu care nu stie nici sa vorbeasca romaneste dar are singe in caramida.O zi buna va doresc tuturor.

| ღlexxyღ a răspuns:

Incearca sa fii cel mai bun prieten al ei..sa deveniti foarte apropiati...iar cand consideri ca sunteti destul de apropiati. poate chiar mai mult decat cei mai buni prieteni.ia-o de mana si sarut-o. dar mai intai asigura-te ca nu este vreun altul in viata ei tongue good luck happy PS: sarutul sa fie intr-un loc mai retras tongue