| florinache10 a întrebat:

Cum sa ii spun unei fete ca o plac? de ziua ei am fost singurul care i-a facut cadou (dintre baieti) ne cunoastem de la gradinita si suntem prieteni buni... cel putin asa cred!
astept un raspuns preferabil de la o fata

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să o inviți la un suc, apoi la o plimbare, etc. și după ce trece un timp îi poți spune ce sentimente ai față de ea.
Nu te grăbi să-i spui de la prima întâlnire, riști să strici totul și să lași impresia că ești disperat după ea, că îi invadezi spațiul.
Succes!
Pa, pa.

| pazzo a răspuns:

H e y a! sunt si eu o "sexoasa" rolling on the floorrolling on the floor glumesc zi direct ca o placi si vrei sa-ti fie iubita happy si in functie de raspuns vei sti daca te vrea doar ca prieten sau ca iubit
sau ambele sau nici una din variate...
dar daca stai asa ca mutu nu vei rezolva nimic copios sad

| florinache10 explică (pentru pazzo):

Chestia asta a dat gresi odata si imi e frica sa o incerc din nou a fost acum cativa ani...

| pazzo a răspuns (pentru florinache10):

Sefule nu trebuie sa fi panicat... in viata de zi cu zi trebuie sa fi gata / pregatit pentru orice raspuns indiferent
daca este da sau nuwinking

| alixD a răspuns:

Pai scoate'o in oras (sau in alt loc) de mai multe ori.fa si u gesturi din care sa isi dea seama ca o placi si dupa cand o mai iesiti prin parc i'a un trandafir si spune'i ce ai pe suflet la mine a mers chestia asta cand a facut'o iubitul meu si acum suntem impreuna.Intr-un fel s-a intamplat ca tn.Bft multa!:*:*

| florinache10 explică (pentru alixD):

Sunt de abia in clasa a 7-a laughing nu vreau sa o fac sa o amuz nu stiu niste gesturi ceva am nevoie sau ce sa ii zic...

| alixD a răspuns:

rolling on the floor atunci nu te prea pot ajuta...Fii u insuti cand vb cu ea.Intelegi? Bft:*