| TotEu1993 a întrebat:

Revin cu intrebarea " va rog ajutati.ma si pe mine.Imi place foarte mult de o colega suntem cei mai buni prieteni vorbim orce intre noi, ne sfatuim reciproc etc, ne intelegem super bine.Acum vine problema vreau sa ma combin cu ea, dar nu stiu cum sa o iau ce si cum sa ii spun? Am o gramada de emotii mai ales ca este cea mai buna prietena, cu alte fete nu am probleme.La ea este ceva mai special. Dati-mi sfaturi va rog frumos cum sa o iau, ce si cum sa ii spun ca o plac foarte mult si vreau sa fiu cu ea... ti sa mentionez ca nu o data de mai multe ori am sarutat-o pe buze, am si poze. Daca nu ma placea putin sau mai mult nu ma lasa sa o sarut chiar daca suntem prieteni. voi ce credeti? astept raspuns la toate intrebarile. Funda

Răspuns Câştigător
| deea_5723 a răspuns:

E greu de spus...sunt fete care sunt mai retinute fata de baietii pe care-i plac... daca ea este una dintre aceste fete, atunci acele sarutari nu au fost ceva semnificativ!
Insa, in aceeasi masura, e posibil ca ea sa te placa...si in acest caz ar fi bine sa iei masuri smug
Eu sunt fata, si sunt in aceeasi situatie(fata de un coleg evident laughing si fara pupicihee hee)...mi-am luat inima in dinti si i-am spus...si am aflat ca sentimentul e reciproc happy
Iti urez succes...si astept sa-mi spui cum a mers happy

5 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Mai.ai sarutat'o pe buze...si cu limba sau doar asa?laughing ca daca ai sarutat'o cu limba.nus ce vrei mai multlaughingoricum, daca n'ai sarutat'o inca cu limba.cheam'o la tine sa va uitati la un filmbig grin in timpu filmului tine'o in brate si mangaie'o.si daca ea iti raspunde la fel.incepe si tu s'o saruti intai pe gat.o strangi in brate mai tare.si apropiete usor de gura.musca'i buza usor si apoi sarut'othinking si dupa aia poti sa'i spui ca tii la ea fara nicio problemabig grin

| GirlyBrunette a răspuns:

E cam pretentioasa fata de ce nu recunoaste ca si ea te place mi se pare evident ca ii placi dar e obisnuita cu tine doar ca amic si nu stie ce o sa spuna lumea asta e o mare porkrie sa te iei dupa gura lumi mereu o sa ai de pierdut daca o sa faci asta mai vb cu ea si spune-i ca o placi foarte mult si daca nu tinea si ea la tine nu te saruta.ce are de pierdut daca o sa fie cu tine.nimic stie ca mereu o sa se poata baza pe tine va zunosteti secretele si mereu o sa fi langa ea cand va avea nevoie spune-i asta;-)

| JustMe_7096 a răspuns:

:O cu siguranta te plaaacee!winking deci! mai intai tb sa fiti singuri!winking inainte sa ii sp poti s o sarutzi ca sa prinzi curajbatting eyelashes si dupa ii sp direct! ca o placi mult sau ca iubesti totul la ea sau nu stiu! ca iti plc zambetul ei, ochii blah blah! si ca vrei sa fiti mai mult decat prieteni!
sau ii poti sp prin msgbig grin e mai usor! eu d obicei asa faclaughingbig grin BAFTAA:X

| DeUtZaTa a răspuns:

O rogi sa vina cu tine intr-un colt si dai lovitura ce mare.

| anne_7493 a răspuns:

Invit-o undeva gen: film, teatru, biliard.si pur si simplu sarut-o si spune-i ca iti place foarte mult si ca vrei sa fi cu ea! o sa o surprinzi foarte mult! Si nu are cum sa iti zica nu, din ce ai povestit tu! Bafta! :*