| Pitbull305 a întrebat:

Cum sa imi controlez sentimentele?

Răspuns Câştigător
| adrykiba a răspuns:

Aici depinde ce fel de sentimente. dar incearca sa te convingi pe tine insuti ceea ce iti doresti sa rezolvi.incearca sa accepti situatia asa cum este ca oricum inapoi nu se poate da nimic si continua ca si cum nu s-a intamplat nimic, incearca sa ignori ce se intampla rau si sa mergi mai departe cu speranta ca va fi altfel. dar cea mai buna solutie ii sa accepti situatia si sa mergi mai departe.bafta

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Autocontrol - cand esti furios numara pana la 10 inainte de a spune cevawinking

| Hash001 a răspuns:

Cu grija.

| Mates_Ioana_1990 a răspuns:

Simplu. Sentimentele sunt incontrolabile, dar actiunile urmate datorita\din cauza lor le poti controla prin AUTOCONTROL(exact ce zicea evenso). Poti incerca sa scrii sau sa discuti cu cineva despre sentimente(oricare ar fi ele) si ai sa vezi ca intelegandu-le o sa ai puterea sa le controleziwinking