| deliaalexandra a întrebat:

Cum pot sa imi controlez sentimentele? Adica ma refer ca eu cand plang nu pot sa ma abtin sa nu ma vada cineva, nu stiu ce sa mai fac.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai daca plangi asa din senin des, inseamna ca ai probleme, du-te la doctor

| Violleta2022 a răspuns:

Dar ce motive ai sa tot plangi? Ce esti la gradinita?
Poate esti inca un copilas mic si atunci trebuie doar sa mai cresti, si o sa te poti abtine, asa cum fac oamenii mari.
Este explicabil si scuzabil la un copil mic care este foarte emotiv.

| OnuOnulică a răspuns:

Poți doar să te gândești că nu merită să plângi pentru anumite lucruri...e adevărat că unii oameni merită să plângi pentru ei. Însă, alții mai degrabă merită să râzi că i-ai pierdut.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai esti emotiva. Nu e oarecum ceva rau. Cand simti nevoia sa plangi nu o face. Schimbati gandul. Trebuie sa fi puternica. Apoi gandeste te de ce plangi si pentru cine. Cu timpul o sa treaca. Trebuie sa conversezi mai mult di sa dai de situatii dificile si o sa te obisnuiesti.