| Fabyana307 a întrebat:

Cum sa imi fac iubitul sa nu mai fie atat de gelos? Mentionez ca e gelos peste limita. Si nu are nici macar putina incredere in mine. Help mee. Vreau raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Ok. Tipa nu trăiește in nicio minciuna. ‘)) Ea doar nu știe ce sa faca ca sa le fie lor bine. Și pana la urma, nu intrleg care-i treaba ta. Te intereseaza asa de mult dacă ea îl va înșela sau nu? Zici ca tu ești prietenul ei, nu alta. ‘)) Și nu oricine trăiește in minciuna înșală. Ci doar... minte și da, o sau îl înșală sufletește, nu fizic. Nu ceea ce spui tu aici. Dacă tu ai fost inselat, bafta ta. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa spui tuturor ca vai, și tu vei fi inselat. Sincer. fata asta chiar idi iubește iubitul, iar tu faci aberații pe aici.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasal ca nu are incredere in femei. Stiu dc pentru ca la un moment dat il vei insela doar asa santeti voi va place sa frecati mai multe tipuri de motor

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru mgtow):

Wtf? ‘)) Ok, in mod normal nu ți-as fi răspuns. Dar, tipa nici măcar nu a zis ca vrea sa-l lase. Ea vrea sa găsească o soluție..pentru ca nu se mai poate înțelege cu prietenul ei. De la acest lucru pana la inselat cred ca e cale lunga. ‘)) Iar in legătura cu "tipurile de motor", același lucru îți zic. Nu ești obligat sa stai cu cineva..ca mna..ai facut-o cu el di gata, trebuie sa stai o viața cu acea persoana. Da, dacă nu te mai înțelegi, zici stop, iar asta nu inseamna ca-ți place sa încerci mai multe tipuri de motor, ci doar ca vrei ca tie sa-ți fie bine. Și încă ceva, dacă baietii au voie sa o faca cu o mie de femei, de ce femeile nu au voie? Nu de alta, dar miros puțin misoginul din tine prietene. Și las-o mai moale.

| mgtow a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Inselatul e la ordinea zilei, odata si odata o va face. Nimeni nu scapa de tradarea asta. Oricine traieste in minciuna

| mgtow a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Sant familii intregi care si.au inselat partenerul/a dupa 20 sau 10 ani etc. Oricine se expune la asta. Inca traiesti pe vechea idee ca mai exista oameni care nu tradeaza

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru mgtow):

Exista oameni care nu trădează. Am prieteni care au relatii de.5-7 ani și nu s-au inselat niciodată. Dacă tu consideri asta, treaba ta. Avem păreri diferite și cu asta basta. Și da, exista oameni care înșală, dar acei oameni nu au caracter. Nu am zis asta, am zis ca totuși sunt mai putini fata de cei care sunt corecți.
Asa ca, gata cu discuția asta inutila. Tine-ți părerea unde vrei.

| mgtow a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Exista o vorba in lumea asta. Nu oricine are parte de sufletul pereche unii da - altii nu. De acolo se trage restul inselat si ce mai zici tu partea buna a sticlei.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru mgtow):

Sau caracter. ‘)) Caracter slab și puternic. Caracterele slabe înșală ca mna..nu și-au găsit asa zisa pereche, însă caracterele puternice lupta pentru ce vor, iar dacă observa ca o relație nu mai merge, o spun in fata, orice ar fi. Și sa-ți zic o chestie, sufletele pereche se descoperă in timp. Nu din primul minunat te îndrăgostești, ci după primul an de relație..sau chiar mai mult.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru mgtow):

Ok. Tipa nu trăiește in nicio minciuna. ‘)) Ea doar nu știe ce sa faca ca sa le fie lor bine. Și pana la urma, nu intrleg care-i treaba ta. Te intereseaza asa de mult dacă ea îl va înșela sau nu? Zici ca tu ești prietenul ei, nu alta. ‘)) Și nu oricine trăiește in minciuna înșală. Ci doar... minte și da, o sau îl înșală sufletește, nu fizic. Nu ceea ce spui tu aici. Dacă tu ai fost inselat, bafta ta. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa spui tuturor ca vai, și tu vei fi inselat. Sincer. fata asta chiar idi iubește iubitul, iar tu faci aberații pe aici.

| RoCkKiD a răspuns:

Raspunsul simplu e ca nu ai ce sa-i faci. Ai de ales daca esti dispusa sa-l accepti asa sau iti cauti altul. Din pacate nu ai sanse decat de agravare in timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Ii dai papucii, pentru ca nu vei avea un viitor fericit cu un asemenea om, niciodata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Numai medicul psihiatru dar si acesta, numai dupa o sedinta de consiliere si o consultatie amanuntita iti poate oferi raspunsul corect, privind nivelul de gravitate sau cel de severitate a bolii psihice care ii afecteaza ratiunea.

| sadrian46 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu e chiar boală psihică, mai mult o deformație psihică. Nu prea are leac, decât dacă gelosul își dă seama și se auto corectează, ceea ce se întâmplă foarte rar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E foarte greu să îl ajuți să înțeleagă că nu ești obiectul lui proprietate personală, ci partener.
Dacă înțelege bine, dacă nu, next!

| Sofer a răspuns:

Ii dai semne ca il inseli daca mai vorbesti cu alte persoane.

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred ca are rost sa te lupți cu gelozia lui care e o boala, nici măcar nu cred ca are legătură cu ceea ce faci tu. Geloșii nu realizează ca gelozia lor e inutila și duce de fapt la terminarea relației. Tu îl poți lecui doar dandu i lecții, făcând ceea ce e normal sa faci dacă el nu suporta e liber sa plece, nu trebuie tu sa te schimbi ci el

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Încrederea cu iubirea trebuie sa fie împreuna. Eu in locul tau, l-as părăsi. Nu ai de ce sa-ți Bati capul cu el, oricum nu se va schimba. Dar dacă totuși vrei sa-i dai o sansa, eu l-as amenință. ‘)) Ori încetează ori stop. Bine, asa sunt eu. Chiar nu și ce face. Poate decât sa-l accepți cu tot cu Gelozia lui. Bafta cu el!

| Viorel703 a răspuns:

Probabil ar trebui sa spui și de ce e asa de gelos xD

| Una222 a răspuns:

Se simte vinov aat si nu vrea sa eu intorci