| Miruna2080 a întrebat:

am avut o relatie de 1 an si inca cateva luni. iar el se comporta cu mine urat şi ma minţea extrem de mult. dupa despartire eu am gasit pe altcineva, au trecut 6 luni de la despartire dar eu inca il iubesc pe fostul mult cu totul ca a avut un comportament urat si minţea. L-am iertat de foarte multe ori si mi-as da viata pentru el. doar ca el nu ar muta nici o pietricica pentru mine. As vrea sa il uit dar nu pot.ce as putea face?

5 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Iubirea nu se duce. durerea da! Gandeste-te la viitorul tau si atat.Nu vezi un viitor mai bun cu cineva care nu te minte si te iubeste decat cu unul pe care il iubesti doar tu?

| RAY a răspuns:

Niciodata sa nu intri in relatii crezand ca uiti pe cineva din contra creierul find expert in repetarea trecutului in prezent isi va reaminti de iubirea lui,eu sunt sigur ca tot ce cu prezentul iubit tu isi imaginezi ca faci cu fostul,ca te-a mintit orice om are defecte nimeni nu-i perfect si eu mai glumesc,voi exagerati cateodata,nu suntem gay cand ne indragostim deci putem insela barbatul face sex des pentru ca e mascul e asa creat,rar masculi fideli, omul e indiferent,nepasator,fix asta te atrage la el ca nu il poti avea,nu il poti educa cum vrei tu, iubirea ta e obsesia ta ca mama care vrea sasi educe copilul,curvari greu se schimba sincer, actualul e cuminte, plictisitor etc? sfatul meu este sasi asculti inima despartate de actualul si incerca sa fi cu fostul,si da numai intra in relatii asa aiurea, omul are slabiciuni, eu sunt sigur ca si el vrea o fata sincera si serioasa o mama care sai poarte de grija dar tu posibil erai geloasa, enervanta, fi ca mama lui, vb cu sora lui, mama lui, totul pleca din trecut sa stii

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai facut bine intrand intr-o noua relatie. Practic iti bati joc de actualul. Pentru ca acum esti in situatia asta, te sfatuiesc sa inveti sa il iubesti pe actualul, sa il accepti din tot sufletul si sa ai o relatie lunga si frumoasa cu el.

| Mayar a răspuns:

Nu mai fi asa luda. Nu trebuie sa il uiti, ci sa inveti si sa analizezi tot prin ce ai trecut, ca sa poti recunoaste de la o posta un iubit prapadit junior, adica unul de poarta acelasi hram.
Mai, viata trece. Cand esti mic, pana pe la vreo 20 de ani, suferi din orice deceptie, ca noh, sunteti cruduti. Dar invata din astea ca sa ai mai multa experienta si maturitate in orizontul vietii tale.

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu poti sa il uiti! si eu am patiti, si la mine a trecut cam tot 6 luni, si uite inca tine le ea. daca vrei te pot ajuta